FB TW PIN NWS
BioRank 455

Eyüp Sabri Göncü

Doğum tarihi : ??.??.1978
Eyüp Sabri Göncü kaç yaşında : 43
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : İş adamı
Eyüp Sabri Göncü doğum yeri : Şanlıurfa

Eyüp Sabri Göncü Biyografisi

Eyüp Sabri Göncü, Dollvet Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Eyüp Sabri Göncü, 1978 yılında Şanlıurfa’da hayata gözlerini açtı. İlkokul ve ortaokul öğreniminin tamamını Şanlıurfa’da tamamladı. Ardından lise öğrenimini Şanlıurfa Anadolu Lisesi’nde tamamlayarak 1996 yılında mezun oldu. Ardından tekstil alanına ilgi duyarak üniversite bölüm tercihini Tekstil Mühendisliği olarak belirleyip 1997 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi’ne yerleşti.

Eyüp Sabri Göncü, Uludağ Üniversitesinde lisans eğitimini tamamlarken henüz ilk yıldan itibaren üniversitenin Tekstil Kulübü Başkanı seçildi. Bu sürecin ardından 2000 yılında üniversitede yer alan 46 farklı kulübü bir araya getirerek kulüpler birliğinin kurulmasına öncülük etti. Kulüpler Birliğinin de başkanı olarak seçildi. Hemen akabinde aynı yıl öğrenci konsey başkanı olarak öğrenci temsilcisi sıfatıyla Üniversite yönetim Kurulu toplantılarına katıldı. Üniversite hayatı boyunca aktif bir öğrenci olarak başkan seçilmenin yanı sıra aynı yıllarda başta siyaset meydanı olmak üzere ulusal televizyon programlarına öğrenci temsilcisi sıfatıyla konuşmacı olarak katılım sağladı. Üniversitenin bulunduğu Bursa ilinin pek çok yerel TV kanallarında da programlara katılmaya devam etti.

Eyüp Sabri Göncü 2000’li yıllarda ‘’Bursa 2000’’ adıyla çıkan yerel gazetede köşe yazarlığı da yapmaya başladı. Tüm bu başkanlık ve köşe yazarlığı başarılarının meyvesi olarak tekstil kulübü için ‘’Ekose’’ isimli bir dergi çıkardı. Üniversite eğitim hayatı boyuncu pek çok panel, söyleşi, öğrenci etkinliği sosyal gezi faaliyetleri düzenleyerek sosyal etkileşimi artırmaya yönelik hizmet etmeye de devam etti. Üniversite öğrencilerinin en büyük sorunlarından biri olan mezun olduktan sonra iş bulamama sorununa da çözüm getirmek üzere iş imkânı sağlamak ve işverenin de ihtiyacına yönelik insan kaynağı bulması konseptiyle çalışmalar yürüttü.

Eyüp Sabri Göncü Uludağ Üniversitesinde tüm bu çalışmaların akabinde lisans eğitimini tamamlayarak 2001 yılında mezun oldu. Hemen akabinde aynı yıl Amerika, Georgia Tech üniversitesinde 1 yıl dil eğitimi alarak, yabancı dilini geliştirdi. Dil eğitimini başarıyla tamamladıktan hemen sonra 2002 yılında University of Leicester’da Msc İn Managment Master programına başladı. Buradaki eğitimini de tamamladıktan sonra 2004 yılında dünya evine gerek 4 çocuk babası oldu.

Eğitim hayatı ve evlilik süreciyle beraber 17 yıldan bu yana aktif bir şekilde tekstil, inşaat ve Aşı üretimi ile ilgili pek çok faaliyetler yürütmeye devam ediyor. Şanlıurfa müzesi, Çanakkale Troya Müzesi, Rami kışlası 1. etap restorasyonu, Topkapı sarayı askeri depolar kısmı restorasyonu, baruthane Millet bahçesi yapımı, Çamlıca camii çevre düzenleme işi ve Göbeklitepe işleri, inşaat alanında imza attığı projeler arasında yer alıyor. İnşaat sektörünün yanı sıra Türkiye’nin ilk FAO’ya (Food and Agriculture Organization / Gıda ve Tarım Örgütü) akredite GMP standartlarındaki aşı fabrikasını kurmuştur. Dollvet isimli aşı fabrikası gelişim ve yatırım süreci ile Dünya çapında bir bioteknoloji firması olma yolunda ilerleyişine devam etmektedir.

Kaynak:Biyografi.info

Eyüp Sabri Göncü videoları

Tüm Eyüp Sabri Göncü videoları

Eyüp Sabri Göncü için yapılan aramalar

Eyüp Sabri Göncü, Eyüp Sabri Göncü biyografi, Eyüp Sabri Göncü hayatı, Eyüp Sabri Göncü özgeçmişi, Eyüp Sabri Göncü hakkında, Eyüp Sabri Göncü doğum yeri, Eyüp Sabri Göncü fotoğraf, Eyüp Sabri Göncü video, Eyüp Sabri Göncü resim, Eyüp Sabri Göncü kimdir?, Eyüp Sabri Göncü kaç yaşında?, Eyüp Sabri Göncü nereli, Eyüp Sabri Göncü memleketi