FB TW PIN NWS
BioRank 1324

Esat Yontunç

Doğum tarihi : 06.Mayıs.1969
Esat Yontunç kaç yaşında : 55
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Meslek : Prodüktör
Esat Yontunç doğum yeri : İstanbul

Esat Yontunç Biyografisi

Esat Yontunç, Acun Ilıcalı’nın çocukluk ve yol arkadaşıdır.

Esat Yontunç, 6 Mayıs 1969 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babası Erol Yontunç, annesi Emel Yontunç'dur. Orta ve lise öğretimini Moda Koleji'nde tamamlayan Esat Yontunç, İstanbul Üniversitesinden mezun oldu. Acun Ilıcalı'nın çocukluk arkadaşıdır.

Acun Ilıcalı’nın anne babası 1990 yılında bir trafik kazasında vefat edince bir yıl Esat Yontunç’ların evinde kalmıştır.

Esat Yontunç, 2002 yılında yayınlanan Acun Ilıcalı’nın “Acun Firarda” adlı tv programında kameramanlıkla Televizyon serüveni başladı. Acun Ilıcalı’nın “Acun Medya” şirketinde de ortak olarak çalışmaktadır. “Acun Firarda” zamanında Acun'un kameramanlığını yapan Esat Yontunç şimdilerde Acun Ilıcalı'nın yanında yapımcı olarak görev alıyor. TV 8 alındıktan sonrada alınmadan öncede hep karar verici noktada oldu. Survivor başta olmak üzere Fear Factor, Varmısın Yokmusun, O ses Türkiye, Yetenek Sizsiniz, Rising Star Türkiye gibi programların arka planında oldu.

Esat Yontunç, 01 Mayıs 2016 tarihinde Survivor 2016 birleşme partisinde yapılacak eğlencede düzenlenen “Ünlüler-Gönüllülere ses yarışması”nda Oğuzhan Koç ve Seda Bakan ile birlikte jüri görevi yaparak ilk defa kamera önünde oldu.

Esat Yontunç, eylül 2008 yılında bestekâr Selahattin İçli’nin torunu Sine İçli ile evlendi. 2010 yılında boşandı.

Esat Yontunç, 12 Temmuz 2017 tarihinde modacı Hande Gülşen ile söz yüzüğü takarak 2017 yaz sonu evlenmeyi kararlaştırdılar. 24 Ağustos 2017 tarihinde evlendiler. Esathan (d.2019) adında bir oğlu oldu.

Kaynak:Biyografi.info

Esat Yontunç için yapılan aramalar

Esat Yontunç, Esat Yontunç biyografi, Esat Yontunç hayatı, Esat Yontunç özgeçmişi, Esat Yontunç hakkında, Esat Yontunç doğum yeri, Esat Yontunç fotoğraf, Esat Yontunç video, Esat Yontunç resim, Esat Yontunç kimdir?, Esat Yontunç kaç yaşında?, Esat Yontunç nereli, Esat Yontunç memleketi