FB TW PIN NWS
BioRank 1390

Erkan Trükten

Doğum tarihi : 05.Ağustos.1980
Erkan Trükten kaç yaşında : 44
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Meslek : Yazar
Erkan Trükten doğum yeri : Kırcaali, Bulgaristan

Erkan Trükten Biyografisi

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan seçimlerde cumhurbaşkanı adayı olmak için YSK’ya başvurdu.

Erkan Trükten, 5 Ağustos 1980 tarihinde Bulgaristan'ın Kırcaali ilinde doğmuştur. Komünist lider Todor Jivkov'un Bulgaristan'da yaşayan Türklerin kimliklerini Ortodoks, Slav, Hıristiyan olarak değiştirerek asimile etme politikasının sonucunda, bunu kabullenmeyen ve tüm mal varlığını Bulgaristan'da bırakan ailesiyle 1989 Temmuz'unda anavatanı Türkiye'ye göç etti.

İlköğrenimine Bulgaristan’da başlayan Erkan Trükten, İstanbul’da devam ettiği eğitimini tamamlayarak ortaeğitimini de Kağıthane Anadolu Lisesi’nde devam ederek tamamladı. Erkan Trükten, tarihin toplumsal kimlik üzerinde ideolojik bir araç olarak kullanıldığını küçük yaşta tecrübe ederek fark etti ve tarih eğitimi almak onun ilk hedefi oldu. Tarih eğitimini 1999-2003 döneminde İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde tamamlayarak mezun oldu.

2004 yılında artık nispeten demokratikleşmiş Bulgaristan'a giderek Sofya Üniversitesi Felsefe Fakültesi'nde “Küresel Düşüş: Modernizm” tezi ile yüksek lisansını felsefe alanında yaptı.

2006 yılının Haziran ayında henüz 25 yaşında iken Elif Yayınları'ndan bir modern dünya eleştirisi sunan ve dayanışmacılık prensibi üzerinden şekillenmiş alternatif bir siyasi yönetim sistemi ortaya koyarak postmodernizmi modernizmin devamı sayan “Modern Sığlık/Metafizik Derinlik” kitabını çıkarttı.

2014 yılında İstanbul Üniversitesi Avrasya Araştırmaları Enstitüsü'ne giren Erkan Trükten, ikinci yüksek lisans eğitimini yarıda bırakarak, yıllardır üzerinde çalıştığı “Deccal Derin Devleti” isimli kitabını bitirmeye yoğunlaştı. Kitap üzerinden söyledikleri o kadar çok konuşuldu ki, çeşitli televizyon programlarına çağrıldıktan sonra, yaklaşık iki yıl sürecek “BBN Türk” kanalının “Büyük Resim” programının moderatörü oldu.

Erkan Trükten, 2019 yılında popülerliğini arttıran ve transhümanizmin insanı başkalaştıran projesini eleştirerek, ilkelden gelişmişe doğru bir medeniyet tasavvurunu ve hatta bu minvalde işlenen insanlık tarihini reddeden “Deccal Derin Devleti” kitabıyla bir tarih felsefecisi olarak gündeme geldi

Çeşitli eğitim kurumları ve okullarda tarih öğretmenliği yapan Erkan Trükten, bir süre İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki kuruluşlarda engelli bireylere yönelik Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) danışmanlığı ve eğitimciliği yaptı.

Bazı medya organlarının tarih programlarına konuk olarak katıldı. Sivil toplum kuruluşlarında tarih felsefesi üzerine konferanslar verdi ve vermeye devam etmektedir.

Türk tarih araştırmacısı, yazar, tarih felsefecisi olan Erkan Trükten, dikGAZETE.com köşe yazarıdır ve BBN Türk Büyük Resim eski Moderatörü idi.

Erkan Trükten, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan seçimlerde cumhurbaşkanı adayı olmak için Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) başvurdu.

Kitapları :
2019 - Deccal Derin Devleti
2006 - Modern Sığlık/Metafizik Derinlik


Kaynak:Biyografi.info

Erkan Trükten hakkında haberler

Tüm Erkan Trükten haberleri

Erkan Trükten için yapılan aramalar

Erkan Trükten, Erkan Trükten biyografi, Erkan Trükten hayatı, Erkan Trükten özgeçmişi, Erkan Trükten hakkında, Erkan Trükten doğum yeri, Erkan Trükten fotoğraf, Erkan Trükten video, Erkan Trükten resim, Erkan Trükten kimdir?, Erkan Trükten kaç yaşında?, Erkan Trükten nereli, Erkan Trükten memleketi