FB TW PIN NWS
BioRank 7213

Erich von Daniken

Doğum tarihi : 14.Nisan.1935
Erich von Daniken kaç yaşında : 89
Kilo & Boy :
Burcu : Koç
Meslek : Yazar
Erich von Daniken doğum yeri : Zofingen, İsviçre

Erich von Daniken Biyografisi

Erich Anton Paul von Daniken, yazdığı kitaplarda, olası dünya dışı varlıkların insanlık tarihine etkilerini inceleyerek ün kazanmış, İsviçreli araştırmacı yazar. Yazdığı 26 kitap 20'den fazla dile tercüme edildi ve 60 milyon kopyadan fazla sattı. Kitaplarının etkileri, modern bilim kurgu filmlerinde ve çağımızda orataya çıkan bazı inanışlarda görülmektedir.

14 Nisan 1935'te İsviçre'nin Zofingen şehrinde dünyaya geldi. Fribourg'taki St. Michael Üniversitesinde eğitimi aldığı sıralarda, fikirlerinin temellerini oluşturan antik kutsal yazıları inceledi. 1968 yılında,İsviçre'de otel yöneticiliğ yaptığı sırada yazdığı ilk kitabı "Erinnerungen an die Zukunft" (Tanrıların Arabaları) ile üne kavuştu. Bu kitap; ABD ve Almanya'nın ardından, satıldığı 38 ülkede bestseller oldu.

Birleşik Devletler'de, ilk kitabından yola çıkılarak yapılan "In Search of Ancient Astronauts" adlı televizyon programıyla aniden üne kavuşan Daniken, 1993 yılında da, Alman televizyon kanalı SAT-1 için yirmibeş bölümlük bir dizi hazırladı.

1996 yılında Amerikan televizyon şirketi ABC/Kane için hazırlanan "Chariots of the Gods-The Mysterious Continue" adlı bir saatlik film tüm dünyada büyük bir ilgiyle izlendi. Almanya'nın en büyük televizyon kanalı RTL'de de yayınlanan film, yalnızca Almanya'da 7.7 milyon kişi tarafından izlendi.

İsviçre Yazarlar Birliği, Alman Yazarlar Birliği ve International PEN-Club üyesi olan Daniken'a, Bolivya Üniversitesi tarafından onursal doktora ünvanı verildi.

Erich von Daniken, 1960 yılında evlendiği eşi Elisabeth Skaja ile birlikte İsviçre'de bir dağ kasabası olan Beatenberg'te yaşamını sürdürmektedir. Fikirleri ve araştırmaları, kitaplarını yazdığı yıllarda çok büyük ilgi çekmesine rağmen, günümüz bilim adamlarının eleştrileri ile birlikte popülaritesini kaybetmeye başlamıştır.

Bibliyografi:

1968 Chariots of the Gods

1970 Gods from Outer Space

1972 The Gold of the Gods

1973 In Search of Ancient Gods

1974 Miracles of the Gods

1977 According to the Evidence

1979 Signs of the Gods

1981 Pathways to the Gods

1982 The Gods and Their Grand Design

1996 The Eyes of the Sphinx

1997 The Return of the Gods—Evidence of Extraterrestrial Visitations

2000 Odyssey of the Gods—An Alien History of Ancient GreeceKaynak:Biyografi.info

Erich von Daniken kitapları

Tüm Erich von Daniken kitapları

Erich von Daniken için yapılan aramalar

Erich von Daniken, Erich von Daniken biyografi, Erich von Daniken hayatı, Erich von Daniken özgeçmişi, Erich von Daniken hakkında, Erich von Daniken doğum yeri, Erich von Daniken fotoğraf, Erich von Daniken video, Erich von Daniken resim, Erich von Daniken kimdir?, Erich von Daniken kaç yaşında?, Erich von Daniken nereli, Erich von Daniken memleketi