FB TW PIN NWS
BioRank 5550

Emre Kızılırmak

Doğum tarihi : 09.Mart.1983
Emre Kızılırmak kaç yaşında : 41
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Emre Kızılırmak doğum yeri : Ankara

Emre Kızılırmak Biyografisi

2015 yılında “Bir Deniz Hikayesi” adlı dizide Hakan karakterini canlandırdı.

Emre Kızılırmak, 9 Mart 1983 tarihinde Ankara’da doğmuştur. İzmir’de büyümüştür. Aslen Sivas, Gemerek nüfusuna kayıtlıdır. Kendisinden 3 yaş büyük havacı abisi vardır. Babası beden eğitimi öğretmeni ve aynı zamanda basketbol antrenörüdür. 6 yaşında basketbola başlayan Emre Kızılırmak, İzmir'de DSİ, İzmirspor ve Balçova Belediyesi gibi kulüplerde 20 yaşına kadar basketbol oynamıştır. 18 yaşında iken anne babası boşanmıştır. İzmir’de Anadolu turizm meslek lisesinden mezun oldu. Üniversiteyi Eskişehir'de Anadolu Üniversitesi Spor Yüksekokulu Reaksiyon Bölümünde okudu. Spor eğitmeni olarak mezun oldu. Bu arada Eskişehir Odun Pazarı Belediyesi'nin tiyatrosunun sınavlarına girdi ve kazandı. Orada okuduğu yıllarda, İstanbul’da biryandan da modellik yapmaya başladı. Sokrates Erasmus öğrenci değiştirme programı ile Slovenya'da bir sene Ljubljana Üniversitesi konservatuvarında okudu. Oyunculuğa başladıktan sonra yüksek lisansını Kadir Has Üniversitesi oyunculuk bölümünde yaptı, 2014 yılında bitirdi.

İzmir’de lise yıllarında arkadaşları ile bir müzik grubu kurdu, okul konserleri ve şenliklerde solistlik yaptı, gitar çaldı.

İzmir Seferihisar’da babası ile beraber işlettikleri ve 6-12 yaş arası çocuklara ücretsiz basketbol kursu verdikleri “Kızılırmak” adlı bir spor salonu vardır.

Küçüklüğünden beri oyunculuk dersleri alan Emre Kızılırmak, 2005 yılında Neşe Erberk'in yeni yüzler arıyoruz projesinde keşfedildi. 2007 yılında “Best Model Türkiye” yarışmasında ikinci oldu. 2008 yılında Güney Kore'de düzenlenen Manhunt İnternational yarışmasında 50 ülke arasından Türkiye’yi temsil ederek dünyanın en iyi podyum mankeni seçildi.

2009 yılında “Aşk Bir Hayal” adlı dizide Asteğmen Altay rolü ile oyunculuğa başladı. Dizinin senaryosunu Mahinur Ergun yazarken başrollerinde Nehir Erdoğan, Orhan Kılıç, Emre Kızılırmak ve İpek Özkök oynamıştır.

1999 – 2002 yılları arasında oynayan ve Memet Ali Alabora ve Meltem Cumbul’un başrolde olduğu “Yılan Hikayesi” adlı dizinin devamı olan 2011 yılında “Dedektif Memoli” adlı dizide Özlem Yılmaz, Ayşen İnci, Demir Karahan ile birlikte oynamıştır.

2014 yılında “Kara Para Aşk” dizisinde Tuba Büyüküstün, Engin Akyürek, Erkan Can, Nebahat Çehre, Saygın Soysal, Öykü Karayel, Bedia Ener ile birlikte rol aldı.

Emre Kızılırmak, 2015 yılında yönetmenliğini Aydın Bulut’un yaptığı “Bir Deniz Hikayesi” adlı dizide Hakan karakterini canlandırırken Emir Berke Zincidi, Begüm Birgören, Caner Kurtaran ile birlikte rol aldı.

Emre Kızılırmak, 2012 yılında Sevda Bayraktar ile evlendi.

Filmleri ve Dizileri :
2015 - Bir Deniz Hikayesi (Hakan) (TV Dizisi) 2015
2014 - Kara Para Aşk (Levent İnanç) (TV Dizisi)
2013 - Peri Masalı (Mert) (Sinema Filmi)
2012 - Atlılar (TV Dizisi)
2011 - Dedektif Memoli (Memoli) (TV Dizisi)
2009 - 2010 - Aşk Bir Hayal (Altay) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Emre Kızılırmak için yapılan aramalar

Emre Kızılırmak, Emre Kızılırmak biyografi, Emre Kızılırmak hayatı, Emre Kızılırmak özgeçmişi, Emre Kızılırmak hakkında, Emre Kızılırmak doğum yeri, Emre Kızılırmak fotoğraf, Emre Kızılırmak video, Emre Kızılırmak resim, Emre Kızılırmak kimdir?, Emre Kızılırmak kaç yaşında?, Emre Kızılırmak nereli, Emre Kızılırmak memleketi