FB TW PIN NWS
BioRank 1522

Emre Buga

Doğum tarihi : 07.Ağustos.1977
Emre Buga kaç yaşında : 47
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Meslek : Spiker
Emre Buga doğum yeri : İstanbul

Emre Buga Biyografisi

Kanaltürk'ün Ana Haber Bülteni Spikeridir.

Emre Buga, 7 Ağustos 1977 yılında İstanbul’da doğmuştur. Aslen anne tarafı Edirnelidir. Babasının adı İlker Buga’dır. Bir ablası vardır. Kabataş Erkek Lisesinden mezun oldu. Yıldız Teknik Üniversitesinde Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği eğitimi aldı. Galatasaray Üniversitesinde Fransızca Avrupa Birliği ve uluslararası ilişkiler üzerine Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

1995 yılında mesleki teknik stajını Show TV’de yaptı.

Emre Buga, BRT de ve 9 Kanal da sabah saat başı ve gece haberleri spikerliği yaptı. 2000 yılında Kanal D'de haber spikeri olarak çalıştı. Paris, Londra ve Brüksel’de, uluslararası bir çok kurumda araştırmalar yaptı. Kanal D’den ana haber sunucusu olarak Show TV’ye transfer olduğunda, birçok Avrupa Birliği zirvesini takip etti. Sayısız röportaja imza attı. 2002 yılında Show TV'ye geçti. Show TV’de Ana Haber Bülteni Spikeri ve Avrupa Birliği Diplomasi Muhabiri olarak görev yaptı. Show Radyo ve Radyo 5 Haber Merkezlerinde sunucu olarak görev aldı.

Siyaset iş bilim spor ve medya dünyasının önde gelen isimleri ile canlı yayında sayısız röportajlar yaptı. Brüksel'de ve Paris'te AB ile ilgili çeşitli konularda pek çok araştırma yaptı.

Bugün Tv'de 120 Dakika programını sundu. Öğrenciliğinin ilk yıllarında eğitim aldığı Dialog Anlatım İletişim Merkezinde Sunuculuk Teknikleri dersi verdi.

Daha sonra da 10 Haziran 2004 tarihinde gazeteci Tuncay Özkan tarafından kurulan Kanaltürk'ün Ana Haber Bültenini sunmak üzere Kanaltürk'e transfer oldu. Emre Buga, 2004-12 Haziran 2008 tarihleri arasında ve 14 Haziran 2008-29 Şubat 2016 tarihleri arasında Kanaltürk'e haberleri sundu. Kanaltürk televizyonu 29 Şubat 2016 tarihinde kapatılmıştır.

Dialog Anlatım ve İletişim Şirketinde Sunuculuk Teknikleri dersi vermeye devam etmektedir.

Emre Buga YouTube üzerinden yayınladığı bekarlara özel tariflerini paylaştığı 'Bekar Mutfağı' isimli programını 2018 yılı Aralık ayından itibaren her cumartesi sabah saat 11’de TGRT Haber’de sunmaya başladı.

Emre Buga; Şarkıcı Ebru Yaşar'ın eşi iş adamı Necat Gülseven'in sahibi olduğu 3N Medya Grubu çatısı altında kurulan yeni haber kanalı TV100'de Mayıs 2019 ayında çalışmaya başladı. Emre Buga, Haber & tartışma programı 'Emre Buga ile Bakış Açısı' her pazartesi saat 21.00'de tv100 kanalında sunmaktadır.

Kaynak:Biyografi.info

Emre Buga için yapılan aramalar

Emre Buga, Emre Buga biyografi, Emre Buga hayatı, Emre Buga özgeçmişi, Emre Buga hakkında, Emre Buga doğum yeri, Emre Buga fotoğraf, Emre Buga video, Emre Buga resim, Emre Buga kimdir?, Emre Buga kaç yaşında?, Emre Buga nereli, Emre Buga memleketi