FB TW PIN NWS
BioRank 7902

Eguine Bouchard

Doğum tarihi : 25.Şubat.1994
Eguine Bouchard kaç yaşında : 30
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Meslek : Tenisçi
Eguine Bouchard doğum yeri : Montreal, Quebec, Kanada

Eguine Bouchard Biyografisi

Eguine Bouchard, uluslararası tanınması, 2012’de Wimbledon Junior şampiyonluğu ile oldu. 2014 Wimbledon'da teklerde final oynayarak, bir Grand Slam turnuvasında final oynayan ilk Kanadalı olmuştur.

Eguine Bouchard, 25 Şubat 1994 tarihinde Kanada’da Montreal’de doğmuştur. Mike ve Julie Bouchard çiftinin ikiz çocuklarından biridir. Diğeri, 6 dakika daha büyük olan çift yumurta ikizi Beatrice Bouchard'tır. Ayrıca 1995 doğumlu Charlotte isimli bir kız kardeşi ve 1999 doğumlu William isimli bir erkek kardeşi daha vardır. Kendisi ve ikizi Beatrice, adlarını York Dükü Prens Andrew'in kızlarından almıştır. Montreal’de, Westmount’da İngiliz eğitimi alarak yetişmiştir.

Eguine Bouchard, tenis oynamaya 5 yaşındayken başladı. Montreal'de bulunan Tennis Canada'nın Milli Antrenman Merkezi'nin bir üyesidir. The Study ve Westmount High School okullarında eğitim gördü. 12 yaşındayken, en iyi çocukluk arkadaşlarından Laura Robson ile tanıştığı Florida'ya taşındı ve burada Nick Saviano ona koçluk yapmaya başladı. 15 yaşındayken Westmount'a antrenmanlar için geri döndü. Oldukça başarılı bir öğrencilik hayatı oldu ve hayatını doktor olarak sürdürmek de kafasından geçmiştir.

Hayatında iki koçun önemi çok büyüktür. İlki Amerika yıllarında ona evrim geçirten NICK SAVIANO, diğeri de 2013’de onun defansif stilini, korkusuz bir hücum silahı ile birleştirip ‘ALL AROUND‘ bir oyuncu olmasını sağlayan eski Fransız raketlerden NATHALIE TAUZIAT!

178 cm. boyunda olan Eguine Bouchard, 2005 yılında kariyerinin ilk turnuvasına Fransa'da katıldı. Takip eden dönemlerde Kosta Rika ve Burlington'da çeşitli ITF tekler ve çiftler turnuvalarında başarılı maçlar çıkardı. Henüz 15 yaşındayken Toronto'da 18 yaş altı Kanada Salon Turnuvası'nı kazandı. Ertesi yıl kariyerinin ilk profesyonel ana tablo galibiyetini İtalya'da aldı.

2009 yılında WTA'da yarı finalde dünya 3 numarası Simona Halep'i eleyerek grand slamlerde final görmeyi başaran ilk Kanadalı oldu ve finalde yenildi.

İlk profesyonel şampiyonluğunu Avustralya'da kazandı. İkinci şampiyonluğuna ise 2011 yılı Nisan ayında Hırvatistan'da kazandı. Sakatlığı yüzünden Fransa Açık'a katılamadı. Wimbledon'da ise çeyrek finalde elendi. Çift Kızlar da ise partneri Grace Min ile Wimbledon şampiyonu oldu.

2012 yılında Avustralya Açık'ta yarı finale kadar çıktı ama elendi. Kariyerinin ilk çiftler ITF şampiyonluğunu Amerika'da elde etti. Ardından Bouchard kariyerinin üçüncü profesyonel tekler şampiyonluğuna İsveç'te Katharina Lehnert'i geçerek elde etti. Yine 2012 yılında Wimbledon gençler şampiyonu oldu. 2012 yılının Temmuz ayının sonunda kariyerinin 5. tekler ITF şampiyonluğuna Quebec'te ulaştı. Citi Open'a turnuva kartıyla katılıp kariyerinin ilk WTA çeyrek finaline ulaştı. Sezon sonuna doğru Toronto'da ilk 50.000$'lık bir turnuvada şampiyon oldu.

2012 yılında Wimbledon'da ünlü tenis oyuncusu Roger Federer ile tanışma fırsatı buldu. 2013 yılında WTA Tour kapsamında, tenisci Nathalie Tauziat ile çalışmaya başlamış ve yarı zamanlı olarak onunla seyahat ettiğini belirtmiştir. Tauziat'ın çalıştırıcılığı sırasında, gençler seviyesindeki defansif oyun tarzından agresif oyun tarzına geçiş yapmıştır.

2013 yılında Miami Masters'ta dünya 2 numarası Maria Sharapova’ya (Mariya Şarapova) 2. turda elendi. Daha sonra Fransa Açık turnuvasında Grand Slam'e ana tablodan katılma şansını yakalayan Eguine Bouchard, yine Maria Sharapova'ya 2. turda elendi.

2013 yılında WTA Yılın Çaylağı ödülünü kazandı ve 1983'ten beri bu ödülü alabilen ilk Kanadalı tenisçi oldu.

Eguine Bouchard, 2014 Wimbledon'da teklerde final oynayarak, bir Grand Slam turnuvasında final oynayan ilk Kanadalı olmuştur.

Eguine Bouchard, 2015 yılında Avustralya Açık'ta çeyrek finalde yine Maria Sharapova’ya yenilmekten kurtulamadı.

2017 yılında Madrid Açık Tenis Turnuvası'ndaki tek kadınlar mücadelesinde Maria Sharapova'yı 2-1 yenen Eugenie Bouchard, adını 3. tura yazdırdı.

Eguine Bouchard, 2018 yılının ilk Grand SlamAvustralya Açık'ta 2. turnuvada Simona Halep ile karşılaştı ve yenildi.

Tenisi bıraktıktan sonra modellik yapmayı düşündüğünü söyleyen Eguine Bouchard, 2018 yılında Sports Illustrated dergisine plajda bikinili pozlar verdi.

Kazandığı Ödüller:
2013 - WTA Yılın Çaylağı
2013 - Tennis Canada Yılın Kadın Oyuncusu
2013 - Bobbie Rosenfeld Ödülü
2014 - WTA Yılın En Çok Gelişim Gösteren Oyuncusu
2014 - Tennis Canada Yılın Kadın Oyuncusu
2014 - Bobbie Rosenfeld Ödülü


Kaynak:Biyografi.info

Eguine Bouchard videoları

Tüm Eguine Bouchard videoları

Eguine Bouchard için yapılan aramalar

Eguine Bouchard, Eguine Bouchard biyografi, Eguine Bouchard hayatı, Eguine Bouchard özgeçmişi, Eguine Bouchard hakkında, Eguine Bouchard doğum yeri, Eguine Bouchard fotoğraf, Eguine Bouchard video, Eguine Bouchard resim, Eguine Bouchard kimdir?, Eguine Bouchard kaç yaşında?, Eguine Bouchard nereli, Eguine Bouchard memleketi