FB TW PIN NWS
BioRank 6579

Edmund Kirsch

Doğum tarihi : 16.Kasım.1866 Ölüm tarihi : 18.Ocak.1954
Edmund Kirsch kaç yaşında öldü : 88
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Meslek : İş adamı
Edmund Kirsch doğum yeri : Brno, Avusturya
Ölüm yeri : Prag, Çekoslovakya

Edmund Kirsch Biyografisi

İş adamı, çevirmen

Edmund Kirsch, 16 Kasım 1866 tarihinde Brno, Avusturya’da doğmuştur. Babası, Moskova'daki bir tekstil fabrikasında genel müdür idi. Edmund Kirsch de Brno'daki bir tekstil okulunda okuyup mezun oldu. 1870'lerin sonunda Danimarka'da üniversitede okudu. Çek dili ve Danca dilinin yanı sıra Almanca, İngilizce, Fransızca ve Rusça da konuşuyordu. Danimarka'da mezun olduktan sonra 1885'te Žamberk'e döndü.

Mezun olduktan sonra amcası Edmund Pintner tarafından Vonwiller & Co.'nun Žamberk'teki tekstil fabrikasında staj yapması için davet edildi. Staj sonrası o fabrikada çalışmaya başladı.1893'te müdür Edmund Pintner öldü ve fabrikanın yönetimini yeğeni Edmund Kirsch devraldı.

Edmund Kirsch, 18 Ocak 1954 tarihinde Prag, Çekoslovakya’da 88 yaşında ölmüştür.

Romancı Dan Brown, 2017 tarihli Origin adlı romanında milyarder ve fütürist karakter için "Edmond Kirsch"e çok benzer bir isim kullanmıştı.

Kaynak:Biyografi.info

Edmund Kirsch için yapılan aramalar

Edmund Kirsch, Edmund Kirsch biyografi, Edmund Kirsch hayatı, Edmund Kirsch özgeçmişi, Edmund Kirsch hakkında, Edmund Kirsch doğum yeri, Edmund Kirsch fotoğraf, Edmund Kirsch video, Edmund Kirsch resim, Edmund Kirsch kimdir?, Edmund Kirsch kaç yaşında?, Edmund Kirsch nereli, Edmund Kirsch memleketi