FB TW PIN NWS
BioRank 4654

Doris Hofer

Doğum tarihi : 08.Aralık.1975
Doris Hofer kaç yaşında : 49
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
Meslek : Sporcu, Gazeteci
Doris Hofer doğum yeri : Bern, İsviçre

Doris Hofer Biyografisi

Doris Hofer, 8 Aralık 1975 tarihinde İsviçre'de doğmuştur. Çocukluğunda severek aldığı bale dersleri ve üniversitenin spor tesislerinde yaptığı antrenmanlar sayesinde daima formda oldu. 19 yaşında iken Üniversitede okumak için Bern’den Zurih'e taşındı. Hayatını kazanabilmek için iş aramaya başladı ve telefonla pazarlamacılıktan restoranlarda servis yapmaya ve organizasyonlarda sunuculuklara kadar pek çok işte çalıştı.
İsviçre'de iken 5 yıl gazetecilik yaptı.

Doris Hofer, 2004 yılında bir Türk’e aşık olarak İstanbul’a gelmiştir. Türkiye’ye gelir gelmez ders almaya başladı ve bir kaç ay içinde alışverişini yapacak veya bir restoranda kendi siparişini verebilecek kadar Türkçe öğrendi. Türk işadamı Fatih Dağıstanlı ile 2006 yılında evlenmiştir. Doris Hofer, bu evliliğinden Zoe (d.2007) adında kızı ve Noah (d.2010) adında bir oğlu vardır. 2013 yılında boşandılar. Yeni erkek arkadaşı Kerem Akın’dır.

Kendi ülkesinde iken sürekli olarak doğa yürüyüşlerine katılan Hofer, küçük yaşlardan itibaren spor ile içli dışlı olmuş, 20 yaşına geldikten sonra da sporu kendisine alışkanlık haline getirmiş ve haftada 3 gün spor salonuna giderek antrenman yapmaya başlamıştır.

Kick box gibi sporlarla da uğraşan Hofer, reklamcılıkla uğraştığı yıllarda, çalışırken vücudunun bu denli sıkılığa ulaşmasıyla birlikte kendisine gelen "Bu vücudu nasıl yaptın?" soruları üzerine Aralık 2013 yılında blog açmaya karar vermiştir. Kendisine sorulan soruların cevaplarını blog sitesi üzerinden veren Hofer, o dönemden itibaren tüm yoğunluğu spor eğitmenliği için harcamıştır.

The squatgirl.com adlı siteyi kurduktan sonra ayrıca eğitim alıp spor hocası olmuştur. American Council on Exercise (ACE) sınavına girerek sertifikalı bir antrenör oldu.

Doris Hofer, fitness ve sağlıklı beslenme ile ilgili blogunu yazmanın yanında, Türkiye’de Hürriyet ve İsviçre’de Tagesanzeiger gibi tanınmış gazeteler için haftalık videolar hazırlamaktadır.

Takipçileri için motivasyon kaynağı ve rol model olan Doris, pozitif enerjisi ve sahip olduğu spor aşkı üzerinden kitlesi ile çok özel bir bağ kurmayı başarmıştır. Sağlıklı ve kaliteli yaşam, güzellik ve kilo verme konularındaki bütünsel yaklaşımı ile Doris, insanların kendilerine yaşam hedefleri koymaları ve bunu gerçekleştirmeleri konusunda onlara fiziksel ve psikolojik ilham vermektedir.

Sosyal medyanın gücünden faydalanan Doris, sağlık ve kaliteli yaşam mesajlarını pek çok medya formatında geniş takipçi kitlesine ulaştırmakta ve onların hayatlarında fark yaratmalarına yardımcı olmaktadır.

Kitapları :
2016 - Hayalindeki Sen: 20 adımda daha sağlıklı, sosyal, fit


Kaynak:Biyografi.info

Doris Hofer videoları

Tüm Doris Hofer videoları

Doris Hofer için yapılan aramalar

Doris Hofer, Doris Hofer biyografi, Doris Hofer hayatı, Doris Hofer özgeçmişi, Doris Hofer hakkında, Doris Hofer doğum yeri, Doris Hofer fotoğraf, Doris Hofer video, Doris Hofer resim, Doris Hofer kimdir?, Doris Hofer kaç yaşında?, Doris Hofer nereli, Doris Hofer memleketi