FB TW PIN NWS
BioRank 4002

Dilek İmamoğlu

Doğum tarihi : 18.Kasım.1974
Dilek İmamoğlu kaç yaşında : 50
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Meslek :
Dilek İmamoğlu doğum yeri : Trabzon

Dilek İmamoğlu Biyografisi

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu ile evlidir.

Dilek İmamoğlu, 18 Kasım 1974 tarihinde Trabzon’da doğmuştur. 10 çocuklu bir ailede dünyaya gelen Dilek İmamoğlu’nun 6 ablası vardır. İlk ve orta eğitimini Trabzon’da yaptıktan sonra üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Turizm Bölümünde tamamlayarak mezun olmuştur. Ardından Kamu Maliyesi bölümünü de bitirmiştir. Daha sonra Kamu Yönetimi alanında yüksek lisansını da tamamladı. Şu anda Yönetim Organizasyon alanında doktorasını yapmaktadır.

Dilek İmamoğlu, üniversiteden mezun olduktan sonra ailesinin tekstil şirketinde finans işiyle uğraşmaya başlamıştır.

Dilek İmamoğlu, 18 Kasım 1995 tarihinde Ekrem İmamoğlu ile evlendi. Semih (d.2005), Mehmet Selim (d.1997), Beren (d.2011) adlarında 3 çocuğu vardır.

Eşi Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediye Başkanlığı (2014-2019) süresince de sosyal sorumluluk projelerinde hep öncülük yapmıştır. Ekrem İmamoğlu'nun Beylikdüzü Belediye Başkanlığı sırasında sosyal sorumluluk çalışmaları yapan Dilek İmamoğlu, bedensel engelli vatandaşların yaşadıklarını anlamak için tam bir gün tekerlekli sandalyeyle dolaşıp, toplu taşıma araçlarını kullanmış ve gözlemlediği sorunları rapor etmiştir.

Kaynak:Biyografi.info

Dilek İmamoğlu için yapılan aramalar

Dilek İmamoğlu, Dilek İmamoğlu biyografi, Dilek İmamoğlu hayatı, Dilek İmamoğlu özgeçmişi, Dilek İmamoğlu hakkında, Dilek İmamoğlu doğum yeri, Dilek İmamoğlu fotoğraf, Dilek İmamoğlu video, Dilek İmamoğlu resim, Dilek İmamoğlu kimdir?, Dilek İmamoğlu kaç yaşında?, Dilek İmamoğlu nereli, Dilek İmamoğlu memleketi