FB TW PIN NWS
BioRank 8568

Damien Comolli

Doğum tarihi : 13.Aralık.1972
Damien Comolli kaç yaşında : 52
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
Damien Comolli doğum yeri : Béziers, Fransa

Damien Comolli Biyografisi

Fenerbahçe'de başkanlığa adaylığını açıklayan Ali Koç, başkan olursa futbol direktörü olarak Damien Comolli'yi göreve getirecek.

Damien Comolli, 13 Aralık 1972 tarihinde Béziers, Fransa’da doğmuştur. Monako'da bir gençlik takımında futbolcu olarak oynadı. 1992 yılında Monako futbol takımının 16 yaş altı takımının koçluğunu 3 yıl yaptı. Takımına bu sırada bir şampiyona kazandırdı. 1995 yılında profesyonel koçluk lisansı aldı.

1995 yılında Arsenal’ın oyuncu Ajanı olarak görev yapmaya başladı ve Kolo Toure, Emmanuel Eboué ve Gaël Clichy gibi oyuncularının keşfedilmesine sebep oldu.

Monaco, Saint-Étienne, Arsenal, Tottenham Hotspur ve Liverpool kulüpleri ile çalıştı. Günümüzde pek çok Premier Lig ve Championship Ligi takımlarına danışmanlık vermektedir.

Arsenal, Liverpool, Tottenham ve St. Etienne'de futbol direktörlüğü ve scouting yapan Comolli, Thierry Daniel Henry, Robin van Persie, Gareth Bale ve Luis Suarez gibi yıldızları Ada futboluna kazandırmasıyla ün yaptı.

2010'da ise Liverpool'da futbol direktörlüğü görevine getirilen Comolli; Luis Suarez, Andy Carroll, Charlie Adam, Jordan Henderson, Jose Enrique gibi oyuncuları takıma kazandırdı.

Damien Comolli, Türkiye Futbol Federasyonu'nun Sportif Direktörlük Sertifika Programı'na 2017 yılında eğitimci olarak katıldı.

Damien Comolli, İngilizce, İspanyolca ve Fransızca biliyor.

Fenerbahçe Spor Kulübü'nde başkanlığa adaylığını açıklayan Ali Koç, başkan olursa futbol direktörü olarak Damien Comolli'yi göreve getirecek. Ali Koç, başkan olması halinde futbol yönetimini bir profesyonele emanet etmeyi düşünüyor.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un daveti ile 6 Haziran 2018 tarihinde Fenerbahçe Spor Kulübü'nün Sportif Direktörü olmak üzere İstanbul'a geldi. 16 Ocak 2020 tarihinde Fenerbahçe Spor Kulübü sportif direktör görevinden istifa etti

Teknik Direktör Kariyeri :
1995 - 2003 - Arsenal (Oyuncu Ajanı)
2001 - 2004 - Saint-Étienne (Futbol A takım teknik direktörü)
2005 - 2008 - Tottenham (Futbol A takım teknik direktörü)
2010 - 2011 - Liverpool (Takım Menajeri)
2011 - 2012 - Liverpool (Futbol A takım teknik direktörü)
2018 - 2020 - Fenerbahçe (Sportif Direktör)


Kaynak:Biyografi.info

Damien Comolli için yapılan aramalar

Damien Comolli, Damien Comolli biyografi, Damien Comolli hayatı, Damien Comolli özgeçmişi, Damien Comolli hakkında, Damien Comolli doğum yeri, Damien Comolli fotoğraf, Damien Comolli video, Damien Comolli resim, Damien Comolli kimdir?, Damien Comolli kaç yaşında?, Damien Comolli nereli, Damien Comolli memleketi