FB TW PIN NWS
BioRank 9107

Çiğdem Akın

Doğum tarihi : ??.??.1970
Çiğdem Akın kaç yaşında : 54
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Tasarımcı
Çiğdem Akın doğum yeri : İstanbul

Çiğdem Akın Biyografisi

Çiğdem Akın, 1970 yılında İstanbul’da doğmuştur. İş hayatına 1988 yılında Vakko’da başladı. On altı yıl Vakko bünyesinde pek çok markanın yöneticiliğini yaptı.
2004 yılında kendi adıyla yarattığı markası “Çiğdem Akın”ı sınır ötesine taşıyarak bir dünya markasına doğru biçimlendirmek için tasarım yolculuğuna devam etmektedir.

2006 yılından itibaren yurt dışındaki seçkin fuarlara katılmaktadır.

Tasarımlarını yarattığı atölyesinde, “Çiğdem Akın” markası için çalışmalarını sürdürürken aynı zamanda sektörün lider markalarına tasarım desteği vermektedir.

Çiğdem Akın, genellikle koleksiyonu yaratma aşamasında sıra dışı kuplar kullanmaktadır. Dolayısıyla kullandığı renkler ve kuplar zamansız bir trende öncülük etmektedir. Çiğdem Akın tasarımları her sezon rahatlıkla kullanılabilecek parçalardır ve her bedene uygun bir stil sunmaktadır.

Çiğdem Akın markası İtalya, Fransa ve Beyrut başta olmak üzere Amerika, Avrupa ve Ortadoğu’da ve birçok ülkede tasarım butiklerinde satılmaktadır.

İstanbul Moda Haftası kapsamında pek çok kez koleksiyon sunan Akın, sosyal sorumluluk projelerine tasarımlarıyla destek veriyor.

Çiğdem Akın, Mercedes Benz Fashion Week’te bu güne kadar, ‘‘Sihirli Dokunuşlar’’, ‘‘Equine’’, ”Ada’’, “Inferno”, “Purgatorio” ve “Paradiso” Gaia ,’Nefes’ Aptalça Şeyler’isimlerinde defile gerçekleştirmiştir.

Kaynak:Biyografi.info

Çiğdem Akın için yapılan aramalar

Çiğdem Akın, Çiğdem Akın biyografi, Çiğdem Akın hayatı, Çiğdem Akın özgeçmişi, Çiğdem Akın hakkında, Çiğdem Akın doğum yeri, Çiğdem Akın fotoğraf, Çiğdem Akın video, Çiğdem Akın resim, Çiğdem Akın kimdir?, Çiğdem Akın kaç yaşında?, Çiğdem Akın nereli, Çiğdem Akın memleketi