FB TW PIN NWS
BioRank 9159

Cemal Uşşak

Doğum tarihi : ??.??.1953
Cemal Uşşak kaç yaşında : 71
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Yazar, Gazeteci
Cemal Uşşak doğum yeri : Bursa

Cemal Uşşak Biyografisi

Cemal Uşşak, 1953 yılında Bursa’da doğmuştur.
İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’nden 1977 yılında mezun oldu. Öğrencilik yıllarında amatör olarak gazetecilik yaptı. Mezun olduktan sonra profesyonel olarak başladığı basın-yayın dünyasında; sanat muhabirliğinden editörlüğe, köşe yazarlığından yöneticiliğe değişik sahalarda görev yaptı.

1979-1980 yılları arasında TRT Genel Müdürlük Danışmanı olarak çalıştı.

Cemal Uşşak’ın; Köprü, Zafer Dergileri, Yeni Asya, Yeni Nesil ve Zaman gazetesinde yazıları yayınlandı. 1995 yılına kadar Moral FM radyosunda yönetici ve programcı olarak çalıştı.

Moral FM radyosunda yayınlanmakta olan PANORAMA programında Türkiye ve Dünya gündemine ilişkin olan görüşlerini dinleyicilerle paylaşmaktadır.

1995 yılından beri halen Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkan Yardımcısı olarak görev yapmakta ve aynı zamanda vakfın Kültürlerarası Diyalog Platformu Genel Sekreterliğini yürütmektedir.

Cemal Uşşak, 3 nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanlar listesine İç Anadolu Bölgesinden girmiştir.

Kitapları :
Açıklamalı Kur’an-ı Kerim Meali
Başarının Yolları
Fazilet Kervanı
Kütüb-ü Sitte'den Seçme Hadisler
Peygamber Hasreti
Sahabiler Ansiklopedisi
Yazılası Destanlar


Kaynak:Biyografi.info

Cemal Uşşak kitapları

Tüm Cemal Uşşak kitapları

Cemal Uşşak için yapılan aramalar

Cemal Uşşak, Cemal Uşşak biyografi, Cemal Uşşak hayatı, Cemal Uşşak özgeçmişi, Cemal Uşşak hakkında, Cemal Uşşak doğum yeri, Cemal Uşşak fotoğraf, Cemal Uşşak video, Cemal Uşşak resim, Cemal Uşşak kimdir?, Cemal Uşşak kaç yaşında?, Cemal Uşşak nereli, Cemal Uşşak memleketi