FB TW PIN NWS
BioRank 5448

Camilla Parker Bowles

Doğum tarihi : 17.Temmuz.1947
Camilla Parker Bowles kaç yaşında : 77
Kilo & Boy :
Burcu : Yengeç
Meslek :
Camilla Parker Bowles doğum yeri : Londra, Birleşik Krallık

Camilla Parker Bowles Biyografisi

Camilla Parker Bowles, Birleşik Krallık Kralı 3. Charles'ın eşidir.

Camilla Parker Bowles, 17 Temmuz 1947 tarihinde Birleşik Krallık, Londra'da Bruce Shand, Rosalind Cubitt çiftinin kızı olarak doğmuştur. Evlenmeden önceki adı Camilla Rosemary Shand iken evlendiği ilk eşinin soyadını alınca Camilla Parker Bowles olarak anılmaya başladı. İngiltere'de Doğu Sussex ve South Kensington'da büyüdü ve İngiltere, İsviçre ve Fransa'da eğitim gördü. İsviçre'de gittiği okul Camilla'yı Londra sosyetesinde bir sosyete kızı olarak hayata hazırladı. Queen's Gate School, University of London Institute in Paris'de okuyarak eğitimini tamamladı.

Camilla Parker Bowles, 1973 yılında İngiliz Ordusu'nda subay olan Andrew Parker Bowles ile evlendi ve Laura Lopes, Tom Parker Bowles adında iki çocuğu oldu. 1995 yılında boşandılar.

Camilla ve Prens Charles, ilk evliliklerinin öncesinde ve sırasında periyodik olarak romantik bir ilişki içindeydiler. İlişkileri medyada oldukça fazla yer aldı ve dünya çapında dikkat çekti.

Camilla Parker Bowles, 9 Nisan  2005  tarihinde uzun yıllardır tanıdığı ve aşık olduğu Prens Charles ile evlendi. Camilla Parker Bowles, Prens Charles ile ilk olarak 1970'te bir polo karşılaşmasında tanıştı ve arkadaşlık kurdu.

Evlililleri :
1.eşi: Andrew Parker Bowles (e. 1973 - b. 1995) Laura Lopes, Tom Parker Bowles adında iki çocuğu vardır.
2.eşi: Prens Charles / 3. Charles (e. 9 Nisan  2005 - günümüz)

Camilla Parker Bowles, Prens Charles ile evlendikten sonra Cornwall düşesi olarak, sık sık kocasının yanında halka açık faaliyetlere katıldı. Aynı zamanda başkan veya çok sayıda hayır kurumu ve kuruluşun üyesidir.

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, Camilla Parker Bowles'i 2016 yılında Birleşik Krallık Özel Konseyi üyesi yaptı.

Camilla Parker Bowles, yasal olarak, Galler Prensesiydi, ancak kocasının en yüksek rütbeli yan unvanı olan Cornwall Dükü'nün kadınsı biçimini (Düşes) kullanmıştır, çünkü Galler Prensesi unvanı, bu unvanın önceki sahibi Diana Spencer ile benimsenmiştir. Cornwall Düşesi ve İskoçya'da Rothesay Düşesi unvanını taşımıştır. Düşes, Galler Prensi'nin Kral olması durumunda yasal ve otomatik olarak Kraliçe Konsort olacaktır. Fakat Düşesin Kraliçe olarak değil Prenses olarak anılması planlanmıştı. Fakat II. Elizabeth, saltanatının 70. yıldönümü nedeni ile yayınladığı mesajında, Prens Charles'ın tahta çıkması üzerine Camilla'nın "Kraliçe Konsort olarak bilinmesinin" "içten dileği" olduğunu belirtti.

8 Eylül 2022 tarihinde, kayınvalidesi Kraliçe II. Elizabeth'in ölümü üzerine eşi Prens Charles kral olup 3. Charles adını aldı ve Camilla Parker Bowles de konsort kraliçe oldu.

Ünvanları :
17 Temmuz 1947 – 4 Temmuz 1973: Bayan Camilla Rosemary Shand
4 Temmuz 1973 – 3 Mart 1995: Bayan Andrew Parker Bowles
3 Mart 1995 – 9 Nisan 2005: Bayan Camilla Parker Bowles
9 Nisan 2005 – 8 Eylül 2022ː Kraliyet Altesleri Cornwall Düşesi (İskoçya'da Rothesay Düşesi)
8 Eylül 2022 - günümüz: Majesteleri Kraliçe Konsort


Kaynak:Biyografi.info

Camilla Parker Bowles hakkında haberler

Tüm Camilla Parker Bowles haberleri

Camilla Parker Bowles için yapılan aramalar

Camilla Parker Bowles, Camilla Parker Bowles biyografi, Camilla Parker Bowles hayatı, Camilla Parker Bowles özgeçmişi, Camilla Parker Bowles hakkında, Camilla Parker Bowles doğum yeri, Camilla Parker Bowles fotoğraf, Camilla Parker Bowles video, Camilla Parker Bowles resim, Camilla Parker Bowles kimdir?, Camilla Parker Bowles kaç yaşında?, Camilla Parker Bowles nereli, Camilla Parker Bowles memleketi