FB TW PIN NWS
BioRank 177

Cafer Mahiroğlu

Doğum tarihi : ??.??.1966
Cafer Mahiroğlu kaç yaşında : 58
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : İş adamı
Cafer Mahiroğlu doğum yeri : Akpınar köyü, Gürün, Sivas

Cafer Mahiroğlu Biyografisi

Cafer Mahiroğlu, 2020 Ocak ayında “Halk TV” televizyon kanalını satın aldı.

Cafer Mahiroğlu, 1966 yılında altı çocuklu bir ailenin oğlu olarak Sivas’ın Akpınar köyünde doğmuştur. Daha altı aylıkken babasını kaybetti. İlkokul ve ortaokulu Sivas’da tamamladı. Liseyi İstanbul’da bitirdi. Liseden mezun olduktan sonra İstanbul'da iş hayatına atıldı. 1984 yılında 18 yaşında iken İngilizce öğrenmek için öğrenci olarak gittiği İngiltere, Londra’da konfeksiyon sektöründe çalışmaya başladı. Ütücülükten temizliğe her işi yaptı.

İngiltere’deki Select isimli tekstil firmasının sahibi olarak bilinen Mahiroğlu, uzun süre konfeksiyon sektöründe çalıştıktan sonra, konfeksiyon markasını satın alarak kendi işini kurdu. Bugün Romanya, Vietnam, İngiltere ve dünyanın pek çok yerinde fabrikası ve 6 binin üzerinde çalışanı var.

1991 yılında çalışanı olduğu Armondi tekstil şirketini alan Cafer Mahiroğlu, Top Shop, New Look, Dorotthy, Perkins, Tesco, Evans gibi birçok markanın üreticiliğini yapıyor.

1983 senesinde kurulan ve kısa sürede 350 mağazasıyla İngiltere'nin büyük markalarından biri haline gelen Select, 2007 senesinde mali krize girince Cafer Mahiroğlu, şirkete talip oldu ve 13 milyon sterline şirketi satın aldı. Verimsiz ve gelir sağlamayan mağazaları kapatarak organizasyonu güçlendirdi ve şirketi yeniden ayağa kaldırmayı başardı.

Halen bünyesinde İngiltere'nin yanısıra, Türkiye, Romanya, Vietnam, Çin ve Hindistan'da yaklaşık 1500 ü Türk, 7 bine yakın çalışanı ile, üretim fabrikaları ve mağazalar zinciriyle geniş bir istihdam alanı meydana getiren Select, faaliyet gösterdiği ülkelerin ekonomilerine önemli bir katma değer oluşturuyor.

İngiltere’nin en zengin 100 insanı arasında bulunan Cafer Mahiroğlu, sıklıkla maddi sıkıntılar yaşayan ve batmak üzere olan markaları satın alıyor.

2017 yılında da 2008 yılında kurulmuş olan “Markofoni” adlı online alışveriş sitesini 15 milyon dolara satın aldı.

Uluslararası dergi Forbes’in Türkiye versiyonu 2016 yılı Kasım sayısında Cafer Mahiroğlu’nun hikayesini kapak yaptı. Forbes dergisi, Mahiroğlu'nun başarı hikayesini 'Türk Kumaşı', 'Yeni Asil Nadir' başlığı ile Kasım sayısında kapağına taşıdı.

Cafer Mahiroğlu, CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın sahibi olduğu “Halk TV” televizyon kanalını 2020 Ocak ayında satın aldı.

Kaynak:Biyografi.info

Cafer Mahiroğlu için yapılan aramalar

Cafer Mahiroğlu, Cafer Mahiroğlu biyografi, Cafer Mahiroğlu hayatı, Cafer Mahiroğlu özgeçmişi, Cafer Mahiroğlu hakkında, Cafer Mahiroğlu doğum yeri, Cafer Mahiroğlu fotoğraf, Cafer Mahiroğlu video, Cafer Mahiroğlu resim, Cafer Mahiroğlu kimdir?, Cafer Mahiroğlu kaç yaşında?, Cafer Mahiroğlu nereli, Cafer Mahiroğlu memleketi