FB TW PIN NWS
BioRank 8032

Büşra Sanay

Doğum tarihi : 26.Kasım.1986
Büşra Sanay kaç yaşında : 38
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
Büşra Sanay doğum yeri : İstanbul

Büşra Sanay Biyografisi

Büşra Sanay, 26 Kasım 1986 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İstanbul 50. Yıl İnsa Lisesi'ni 2003 yılında bitirdi. 2006 yılında Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü kazandı.
Selçuk Üniversitesi bünyesinde bulunan ve yerel yayın yapan ÜNTV'de 2007 yılında sinema programı hazırlayıp sundu. Üniversitenin ikinci yılında da muhabirlik yapmaya başladı. Gündüzleri muhabirlik, akşamları derslerine girdi, geceleri ise haber bülteni sunup günü kapattı.

2008'de CNN TÜRK ve 2009 yılında da Cumhuriyet Gazetesi'nde staj yaptı. 2009 yılında çalışmaya başladığı CNN Türk bünyesinde çeşitli bültenlerle izleyiclerin karşısına çıktı. Ayrıca kanalın internet portalı için özel röportajlar hazırladı.

Hobileri arasında tiyatro izlemek, fotoğraf çekmek ve yazı yazmak vardır. Türkiye'nin geçmişinde yaşananları araştırmak okumak merakları arasındadır. Bu arada parapsikoloji ile ilgilenir, Müziği vazgeçilmek olarak görüp, Johann Sebastian Bach ve tam bir Zülfü Livaneli hayranı ve Ankara aşığıdır. Dünyayı gezmek ve değişik konularla ilgili gözlemlerini bir kitapta toplamak istiyor. Gezmek ve yerel bölgede yaşayan insanlarla sohbet etmenin en büyük tutkularından biri olduğunu söylüyor.

CNNTURK’ün 2013 yılı yeni yayın döneminde, Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde “diksiyon – spikerlik kursu, sunuculuk ve beden dili eğitimi” konularında tüm ekran yüzlerine aldırdığı eğitimden Büşra Sanay’da faydalandı.

Denemeler ve yaşamın soyutluğuna ilişkin yazılarını şahsi blogunda paylaşıyor. 2018 yılında çıkardığı Türkiye'de ensest gerçeğini çarpıcı biçimde ortaya seren ve büyük bir gazetecilik başarısının ürünü olan "Kardeşini Doğurmak" adlı kitabı geniş yankı uyandırdı.

Tam bir İskoçya ve Ankara aşığı da olan başarılı gazeteci, haberciliğin insanlık için kutsal bir meslek olduğunu savunuyor.

Büşra Sanay, hafta içi her gün CNN Türk'te yayınlanan "Güne Merhaba" programını 29 mart 2021 tarihine kadar sundu. 12 yıldır CNN Türk'te görev yapan haber spikeri Büşra Sanay, 29 mart 2021 tarihinde CNN Türk ile yollarını ayırdı.

Kitapları :
2018 - Kardeşini Doğurmak

Ödülleri :
2018 - Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Televizyon Sosyal Bilimler Övgü Ödülü


Kaynak:Biyografi.info

Büşra Sanay için yapılan aramalar

Büşra Sanay, Büşra Sanay biyografi, Büşra Sanay hayatı, Büşra Sanay özgeçmişi, Büşra Sanay hakkında, Büşra Sanay doğum yeri, Büşra Sanay fotoğraf, Büşra Sanay video, Büşra Sanay resim, Büşra Sanay kimdir?, Büşra Sanay kaç yaşında?, Büşra Sanay nereli, Büşra Sanay memleketi