FB TW PIN NWS
BioRank 7638

Burcu Kaya

Doğum tarihi : 12.Haziran.1979
Burcu Kaya kaç yaşında : 45
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Meslek : Spiker
Burcu Kaya doğum yeri : İstanbul

Burcu Kaya Biyografisi

NTV haber spikeri

Burcu Kaya, 12 Haziran 1979 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’ndan mezun olmuştur. Profesyonel olarak voleybol ve atletizm sporlarıyla uğraştı. Ayrıca, kendisi bir voleybol hakemidir.

Burcu Kaya, televizyonculuğa Balıkesir’de yerel bir televizyon kanalında ana haber spikerliği yaparak başladı. Spikerlik dersleri aldıktan sonra Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nden başarıyla mezun oldu.

Burcu Kaya, yerel televizyonda beş yıl çalıştıktan sonra Haber 7 kanalında 1 sene haber spikerliği yaptı ve mesleğinin dönüm noktası diye tanımladığı NTV haber merkezinde haber spikerliğine başladı.

NTV Haber Spikeri Burcu Kaya, çocukluk hayallerini gerçekleştirenlerden. “Çocukken şarkıcı olmak isteyen mikrofonu alır eline, futbolcu olmak isteyen top oynar, bense bıcır bıcır konuşan, insanlara sürekli bir şeyler anlatmaya çalışan, kalabalık gruplara hitap etmeye meraklı bir çocuktum. Sanırım beni bu mesleğe yönlendiren en büyük etken. Dünyaya bir daha gelsem yine bu mesleği seçerim. İşimi yapmaktan inanılmaz zevk alıyorum” diyor.

NTV Haber Spikeri Burcu Kaya, ayrıca Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde Diksiyon, Spikerlik ve Sunuculuk bölümünde eğitmen olarak görev almaktadır.

NTV’de haftaiçi her gün Güne Başlarken başlarken programının sunuculuğunu yapmaktadır.

Kaynak:Biyografi.info

Burcu Kaya için yapılan aramalar

Burcu Kaya, Burcu Kaya biyografi, Burcu Kaya hayatı, Burcu Kaya özgeçmişi, Burcu Kaya hakkında, Burcu Kaya doğum yeri, Burcu Kaya fotoğraf, Burcu Kaya video, Burcu Kaya resim, Burcu Kaya kimdir?, Burcu Kaya kaç yaşında?, Burcu Kaya nereli, Burcu Kaya memleketi