FB TW PIN NWS
BioRank 622

Bulut Akacan

Doğum tarihi : 25.Ocak.1983
Bulut Akacan kaç yaşında : 41
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Meslek : İş adamı
Bulut Akacan doğum yeri : Lefkoşa, Kıbrıs

Bulut Akacan Biyografisi

Bulut Akacan, Akacan Holding Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Bulut Akacan, 1983 Yılında Lefkoşaya bağlı Bostancı Güzelyurt’ta Dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatını 2000 yılında Türk Maarif Koleji’nden mezun olduktan sonra Amerika’nın Missouri Eyaletinde bulunan Kansas City of Missouri Üniversitesi’nde 2003 yılında Ekonomi Bölümünden mezun olarak tamamlamıştır.

İş hayatına anavatanı olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne ailesinin 1991 yılında kurduğu şirketler grubunu devralmak üzere dönerek başladı. İş hayatında başarılı bir dönem geçirerek başladığı şirketler grubunu holding yapısına yükselterek Akacan Holding Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenmiştir.

Şirketin yapısını globalleştirerek şirketin ana faaliyet alanı İnşaat sektörü dışında Tekstil, Finans, Teknoloji, Eğitim, Sağlık ve Perakende Mağazacılık alanında faaliyet gösterme başarısını sağlamış olup Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenmiş olduğu holdingi 4 Ülkede faaliyet gösterecek duruma getirmiştir.

Bulut Akacan yönetiminde şirketin yapısı değişerek Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde en büyük şirketler topluluğu olmayı başarmanın yanında Kıbrıs'ta birçok alanda ilke imza atma başarısını da kazanmıştır. Kuzey Kıbrıs'ın İlk Alışveriş Merkezi Projesi, En büyük Mobilya ve Teknoloji Mağazaları ve Beyaz Eşya mağazaları, Akacan Petrolleri gibi Kuzey Kıbrıs’a Perakende ve Mağazacılık alanında geniş hizmetin yanında kamusal yatırımlarda bulunmuştur.

Sosyal yaşama destek veren Bulut Akacan, İş hayatının dışında bir dönem Girne Spor Kulübü ve Yalova Spor Kulüplerinde başkanlık yapmıştır. Aynı zamanda Birçok sosyal sorumluluk faaliyetlerinde yer alarak Kıbrıs Türkiye İş İnsanları Derneği kurucu başkanlığı, Akacan Teknik Üniversitesi mütevelli heyeti başkanlığ, Akacan Eğitim Vakfı ve COHAV (Kıbrıs Çocuk Hastalıkları Araştırma, Önleme ve Tedavi Vakfı)‘nın mütevelli heyeti başkanlığını yürütmekte olup bir çok sosyal ve yardımlaşma alanlarında destekler vermektedir.

Kaynak:Biyografi.info

Bulut Akacan videoları

Tüm Bulut Akacan videoları

Bulut Akacan için yapılan aramalar

Bulut Akacan, Bulut Akacan biyografi, Bulut Akacan hayatı, Bulut Akacan özgeçmişi, Bulut Akacan hakkında, Bulut Akacan doğum yeri, Bulut Akacan fotoğraf, Bulut Akacan video, Bulut Akacan resim, Bulut Akacan kimdir?, Bulut Akacan kaç yaşında?, Bulut Akacan nereli, Bulut Akacan memleketi