FB TW PIN NWS
BioRank 8852

Bülent Tüfenkçi

Doğum tarihi : ??.??.1966
Bülent Tüfenkçi kaç yaşında : 58
Kilo & Boy :
Burcu :
Bülent Tüfenkçi doğum yeri : Yeşilyurt, Malatya

Bülent Tüfenkçi Biyografisi

Gümrük ve Ticaret Bakanı

Bülent Tüfenkçi, 1966 yılında Malatya, Yeşilyurt’da doğmuştur. Ortaokul ve Lise öğrenimini Yeşilyurt İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1984 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olduktan sonra Ticaret Hukuku üzerine yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Bülent Tüfenkçi, 1991 yılında avukat olarak mezun olduktan sonra Malatya'ya yerleşerek serbest avukat olarak çalışmaya başladı.

2001 yılında Ak Parti Malatya teşkilatının kuruluşunda yer aldıktan sonra teşkilata çeşitli kademelerde aktif oldu. 2011 - 2015 yılları arasında AK PARTİ Malatya İl Başkanlığı görevini yaptı.

Bülent Tüfenkçi, Esra Tüfenkçi ile evlidir. 2 çocuğu vardır.

7 Haziran 2015 seçimlerinde ve 1 Kasım 2015 seçimlerinde, Malatya'dan AK parti milletvekili olarak seçildi.

24 Kasım 2015 tarihinde Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun hazırlayıp sunduğu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayladığı 64. Hükümet kabinesinde Gümrük ve Ticaret Bakanı olarak görevlendirildi.

Ahmet Davutoğlu'nun 22 Mayıs 2016 tarihinde istifa etmesinin ardından Başbakan Binali Yıldırım tarafından 24 Mayıs 2016 tarihinde kurulan 65. Türkiye Hükûmeti'nde yine Gümrük ve Ticaret Bakanı olarak görevlendirildi.

19 Temmuz 2017 tarihinde yapılan kabine değişikliği ile Bülent Tüfenkçi Gümrük ve Ticaret Bakanı olarak görevlendirildi.

Kaynak:Biyografi.info

Bülent Tüfenkçi için yapılan aramalar

Bülent Tüfenkçi, Bülent Tüfenkçi biyografi, Bülent Tüfenkçi hayatı, Bülent Tüfenkçi özgeçmişi, Bülent Tüfenkçi hakkında, Bülent Tüfenkçi doğum yeri, Bülent Tüfenkçi fotoğraf, Bülent Tüfenkçi video, Bülent Tüfenkçi resim, Bülent Tüfenkçi kimdir?, Bülent Tüfenkçi kaç yaşında?, Bülent Tüfenkçi nereli, Bülent Tüfenkçi memleketi