FB TW PIN NWS
BioRank 4754

Boran Kaya

Doğum tarihi : - Ölüm tarihi : 01.Ağustos.2000
Boran Kaya kaç yaşında öldü : -
Kilo & Boy :
Burcu :
Boran Kaya doğum yeri : 1965
Ölüm yeri :

Boran Kaya Biyografisi

Boran Kaya, 1965 yılında doğmuştur. Konservatuar mezunudur. Babası emekli Binbaşı Mehmet Kaya, üvey annesi Asuman Kaya, kardeşleri Cenk, Nihal ve Hazal Kaya’dır.
Kent FM’de “Golden Oldies” adında bir radyo programı sundu, bir TV kanalında “Beyaz Gömlek” adında bir program sundu. Daha sonra Atv de basketbol maçları anlattı. Türkiye’nin “İner misin, çıkar mısın?” adlı yarışma programıyla tanıdığı Boran Kaya, aslında bir tiyatrocudur. Ferhan Şensoy Tiyatrosu'nda çalışmıştır. Sunduğu iner misin çıkar mısın programıyla Şafak Sezer ve Hakan Yılmaz'ı meşhur etmiştir. Okan Bayülgen, ile okuldan arkadaşmışlar. 1986 yapımı “İçinden Tramvay Geçen Şarkı” ve 1999 yılında çekilen “İçteki” adındaki sinema filmimde oynamıştır. Boran Kaya, 1 Ağustos 2000 tarihinde, Antalya'nın Kaş ilçesi yakınlarında Kalkan beldesinden dönerken geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitirdi.

Kaynak:Biyografi.info

Boran Kaya için yapılan aramalar

Boran Kaya, Boran Kaya biyografi, Boran Kaya hayatı, Boran Kaya özgeçmişi, Boran Kaya hakkında, Boran Kaya doğum yeri, Boran Kaya fotoğraf, Boran Kaya video, Boran Kaya resim, Boran Kaya kimdir?, Boran Kaya kaç yaşında?, Boran Kaya nereli, Boran Kaya memleketi