FB TW PIN NWS
BioRank 6091

Birol Namoğlu

Doğum tarihi : 09.Kasım.1978
Birol Namoğlu kaç yaşında : 46
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Meslek : Şarkıcı
Birol Namoğlu doğum yeri : İstanbul

Birol Namoğlu Biyografisi

Birol Namoğlu, müzik gurubu Gripin'in vokalist'idir.

Birol Namoğlu, 9 Kasım 1978 tarihinde İstanbul'da lyas Namoğlu, Zuhal Namoğlu çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Tam adı Süreyya Birol Namoğlu'dur. Lise eğitimini İstek Kemal Atatürk lisesi'nde tamamladı. Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, yüksek lisans öğrenimini ise Galatasaray Üniversitesi İşletme bölümlerinde tamamladı.

Birol Namoğlu, amatör müziğe 1994 yılında İstek Kemal Atatürk lisesi'nde okurken Emir Işılay ve Murat Emre ile beraber kurdukları lise grubunda vokalistlik yaparak başladı. Bu grupla lise festivallerine katıldı.

Birol Namoğlu, 1998 yılında Serdar Derekoy ve Mustafa Keçeli ile beraber kurduğu Yanki grubu ile Boğaziçi Üniversitesi 1. Amatör Müzik yarışmasında en iyi erkek solist ödülünü, Yanki grubu da en iyi performans, en iyi grup ve jüri özel ödüllerini aldı.

1997 yılında Evren Gülçığ ile beraber “İsmi Lazım Değil” adlı bir grupta vokalistlik yaptı.

Birol Namoğlu, 1999 yılında Evren Gülçığ ile beraber Gripin adlı pop rock müzik gurubunu kurdu. İstanbul'da kurulan pop rock grubu olan Gripin ilk albümünü 2004 yılında çıkardı. Birol Namoğlu'nun solistliğini üstlendiği grup Evren Gülçığ, Arda İnceoğlu, Murat Başdoğan ve İlker Baliç'ten oluşuyor.

Birol Namoğlu, TRT2 kanalında eşi Derya Beşerler ile birlikte akla takılan bazı bilgileri cevaplamak formatlı "Kısa Bir Ara" adlı programın sunuculuğunu yaptı.

Birol Namoğlu, 2015 yılında dizi oyuncusu Derya Beşerler ile Bodrum’da evlendi. 'Kerem' adında bir oğlu vardır. Ayrıca 'Vera' ve 'Barney' adlarında iki köpekleri var.

Albümleri :
2004 - Hikayeler Anlatıldı
2005 - Hikayeler Anlatıldı 2. Baskı
2007 - Gripin
2010 - M.S. 05.03.2010
2012 - Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar
2017 - Nasılım Biliyor musun?

Ödülleri :
- 34. Hürriyet, Kelebek Ödülleri - En iyi çıkış yapan grup
- 11. İstanbul FM Altın Ödüller 2007 - En iyi şarkı, beste ve söz (Emre Aydın'la beraber Sensiz İstanbul'a Düşmanım şarkısı için)
- 17. Kral Tv Müzik Ödülleri - En iyi Grup
- Ondokuz Mayıs Üniversitesi 1. Medya Ödülleri - Yılın En İyi Grubu
- 43. Pantene Altın Kelebek Ödülleri - En iyi müzik grubu


Kaynak:Biyografi.info

Birol Namoğlu için yapılan aramalar

Birol Namoğlu, Birol Namoğlu biyografi, Birol Namoğlu hayatı, Birol Namoğlu özgeçmişi, Birol Namoğlu hakkında, Birol Namoğlu doğum yeri, Birol Namoğlu fotoğraf, Birol Namoğlu video, Birol Namoğlu resim, Birol Namoğlu kimdir?, Birol Namoğlu kaç yaşında?, Birol Namoğlu nereli, Birol Namoğlu memleketi