FB TW PIN NWS
BioRank 8439

Berk Tokay

Doğum tarihi : 20.Şubat.1980
Berk Tokay kaç yaşında : 44
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Meslek :
Berk Tokay doğum yeri : İstanbul

Berk Tokay Biyografisi

Grafiker

Berk Tokay, 20 Şubat 1980 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Ayazağa Işık Lisesi'ni bitirdi. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümünden 2002 senesinde mezun oldu.

Berk Tokay, Grafi2000'de flashberk isimli köşenin sahibidir. Grafi2000 prodüksiyon olarak "Koca Kafalar" ve "grafi2000 comedy" başta olmak üzere; Harbi Tv, Koca Kafalar Baba Haber Bülteni gibi çeşitli televizyon projelerine imza atmıştır.

İlk yetişkin çizgi filmi "Pembe ve Mavi"nin Varol Yaşaroğlu ve kardeşi Vural Yaşaroğlu'yla birlikte yazarlığını yapmıştır. Vural ile birlikte Koca Kafalarda ikili oluşturmuşlardır. Eserlerinin arasında bir zamanlar internet fenomeni olan Noel Dayı bulunmaktadır.

2016 yılında Cartoon Network Türkiye için Grafi2000 tarafından “Kral Şakir” adlı Türkiye'nin ilk Türk ve kendi yapımı çizgi dizisini Varol Yaşaroğlu ile beraber yaptı.

Filmleri :
Yönetmen :
2016 - Fırıldak Ailesi Orta Dünya (Sinema Filmi)

Senaryo :
2009 - 2012 - Koca Kafalar ile Baba Haber Bülteni (Tv Programı)


Kaynak:Biyografi.info

Berk Tokay için yapılan aramalar

Berk Tokay, Berk Tokay biyografi, Berk Tokay hayatı, Berk Tokay özgeçmişi, Berk Tokay hakkında, Berk Tokay doğum yeri, Berk Tokay fotoğraf, Berk Tokay video, Berk Tokay resim, Berk Tokay kimdir?, Berk Tokay kaç yaşında?, Berk Tokay nereli, Berk Tokay memleketi