FB TW PIN NWS
BioRank 9324

Berk Acar

Doğum tarihi : ??.??.1995
Berk Acar kaç yaşında : 29
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Bürokrat
Berk Acar doğum yeri : İstanbul

Berk Acar Biyografisi

Berk Acar, 17 Ağustos 2022 tarihinde Denizli'nin Babadağ ilçesine kaymakam olarak atandı.

Türk Ermeni Toplumunun bir üyesi olan Berk Acar, 1995 yılında İstanbul'da doğmuştur. İstanbul Fatih'de olan Özel Sahakyan Nunyan Ermeni Ortaokulu ve Nişantaşı'nda olan Işık Lisesi'nden mezun olduktan sonra 2020 yılında Bilgi Üniversitesi Hukuk Bölümü'nden mezun oldu.

Berk Acar, avukatlık stajını Şişli'deki bir hukuk bürosunda yaptı. Daha sonra 2021 yılında 110. Dönem Kaymakamlık sınavlarına girdi. 2021 Temmuz ayında Ankara'da yapılan yazılı sınavı, 13 bin 374 kişi arasından 72'nci sırada tamamladı. Mülakata 475 kişi çağırıldı. Berk Acar, mülakat sonucu açıklandığında da yine başarı listesine girdi.

2021 yılında girdiği sınav ve mülakatı başarı ile tamamlayan Berk Acar, 17 Ağustos 2022 tarihinde Denizli'nin Babadağ ilçesine kaymakam olarak atandı.

Aynı zamanda Türk Ermeni Toplumu üyesi olarak da bilinen Berk Acar, Cumhuriyet tarihinin Türkiye Ermeni toplumuna mensup ilk kaymakam olarak kayıtlara geçti. Acar, ilçenin eski Kaymakamı Adem Karataş'tan görevi devraldı.

Kaynak:Biyografi.info

Berk Acar için yapılan aramalar

Berk Acar, Berk Acar biyografi, Berk Acar hayatı, Berk Acar özgeçmişi, Berk Acar hakkında, Berk Acar doğum yeri, Berk Acar fotoğraf, Berk Acar video, Berk Acar resim, Berk Acar kimdir?, Berk Acar kaç yaşında?, Berk Acar nereli, Berk Acar memleketi