FB TW PIN NWS
BioRank 9020

Ben Miles

Doğum tarihi : ??.??.1967
Ben Miles kaç yaşında : 57
Kilo & Boy :
Burcu :
Ben Miles doğum yeri : Wimbledon, Londra, İngiltere

Ben Miles Biyografisi

Coupling adlı İngiliz komedi dizisinde canlandırdığı Patrick Maitland karakteri ile tanınan İngiliz sinema ve dizi oyuncusu. V for Vendetta, Ninja Assassin rol aldığı önemli yapımlar arasında sayılabilir.
Ben Miles, 1967 yılında, Wimbledon, Londra, İngiltere’de dünyaya geldi. Tuphon Hall lisesinde eğitim gören Miles, ilk tiyatro çalışmalarını bu okulda okuduğu sırada yürüttü. Orlando Bloom, Daniel Craig gibi ünlü isimlerin mezunları arasında yer aldığı Guildhall Müzik ve Drama Okulu’nda eğitim aldı.

Ben Miles’a şöhret kapılarını açan yapım, senaryosu ünlü İngiliz komedyen Steven Moffat tarafından yazılan Coupling oldu. 2000-2004 yılları arasında, dört sezon süresince, İngiliz BBC kanalında yayınlanana dizide. Ben Miles, Patrick Maitland adlı karakteri canlandırdı.

2002-2003 yılları arasında, Coupling’in çekimleri devam ederken bir yandan da popüler T.V. serisi The Forstyle Saga]’da Montauge Dartie karakterini canlandıran Miles, 2004 yılında, BBC Radio’da yayınlanan ve sinema uyarlaması da bulunan Evelyn Waugh’un romanı Bridehead Revisited’i seslendirdi.

2006 yılında, Alan Moore’un aynı adı taşıyan grafik romanından uyarlanan sinema eseri V for Vendetta’da Dascombe rolünde karşımıza çıkan Miles, bundan bir yıl sonra After Thomas adlı T.V. dramasında rol aldı.

V for Vendetta’nın ardından sinema yapımlarında rol almayan Miles, Lark Rise to Candleford, Sex, the City and Me, The Norman Conquest gibi çeşitli dizi ve tiyatro oyunlarında sevenlerinin karşısına çıktı.

Sinema dışında müzik ile de uğraşan ve bas gitar, elektro gitar, davul gibi çeşitli müzik aletlerini iyi derecede çalabilen Ben Miles, sinema yıldızı Emily Raymond ile evlidir.

Kaynak:Biyografi.info

Ben Miles için yapılan aramalar

Ben Miles, Ben Miles biyografi, Ben Miles hayatı, Ben Miles özgeçmişi, Ben Miles hakkında, Ben Miles doğum yeri, Ben Miles fotoğraf, Ben Miles video, Ben Miles resim, Ben Miles kimdir?, Ben Miles kaç yaşında?, Ben Miles nereli, Ben Miles memleketi