FB TW PIN NWS
BioRank 3429

Bekir Yıldız

Doğum tarihi : ??.??.1964
Bekir Yıldız kaç yaşında : 60
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Siyasetçi
Bekir Yıldız doğum yeri : Şiran, Gümüşhane

Bekir Yıldız Biyografisi

31 Aralık 1996 günü belediye başkanlığını yaptığı Sincan ilçesinde düzenlediği “Kudüs gecesi”nden dolayı görevden alındı.

Bekir Yıldız, 1964 yılında Gümüşhane Şiran’da doğmuştur. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden mezun oldu.

Bekir Yıldız, 27 Mart 1994 Yerel Seçimleri'nde Refah Partisi'nden Sincan Belediye Başkanı seçildi. 1994 -1997 yılları arasında Sincan Belediye Başkanlığı yaptı.

31 Aralık 1996 günü belediye başkanlığını yaptığı Sincan ilçesinde düzenlediği “Kudüs gecesi”nden ve laik kesime zorla şeriat enjekte edeceklerini söylemekten dolayı 5 Şubat 1997′de Sincan’da askerler 20 tank ve 15 zırhlı araçla geçiş yaptı. 28 Şubat sürecinde görevinden alınan ve yargılanmasının ardından bu nedenle yargıtayca onanmış 2 yıl 5 ay hapse mahkûm oldu. Cezaevine konulan Bekir Yıldız, o dönem ilçede içki satışını ve yılbaşı için hindi satışlarını yasaklatmasıyla da gündeme gelmişti.

30 Mart 2014 seçimlerinde AKP'den Sincan Belediye Meclis Üyesi seçildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekilliği görevini yapıyor.

Bekir Yıldız, Nebahat Yıldız ile 1982 yılından beri evli idi 15 yıllık eşinden 1997 yılında boşandı. Bu eşinden üç çocuğu vardır. Daha sonra belediye başkanlığı döneminde belediye başkan yardımcısının sekreteri 24 yaşındaki Hülya Ünlü ile 26 Aralık 1997 tarihinde evlendi. Bu evliliğinden 2 çocuğu oldu.

Kaynak:Biyografi.info

Bekir Yıldız kitapları

Tüm Bekir Yıldız kitapları

Bekir Yıldız için yapılan aramalar

Bekir Yıldız, Bekir Yıldız biyografi, Bekir Yıldız hayatı, Bekir Yıldız özgeçmişi, Bekir Yıldız hakkında, Bekir Yıldız doğum yeri, Bekir Yıldız fotoğraf, Bekir Yıldız video, Bekir Yıldız resim, Bekir Yıldız kimdir?, Bekir Yıldız kaç yaşında?, Bekir Yıldız nereli, Bekir Yıldız memleketi