FB TW PIN NWS
BioRank 798

Bade İşçil

Doğum tarihi : 08.Ağustos.1983
Bade İşçil kaç yaşında : 41
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Meslek : Dizi Oyuncusu
Bade İşçil doğum yeri : İstanbul

Bade İşçil Biyografisi

Bade İşçil, 8 Ağustos 1983 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Ailesi zamanında Bulgaristan ve Romanya taraflarından göç edip İstanbul’a gelmiş. 1999 da anne babası boşanmış. Annesi Kadriye Hanım'la abisi Nişantaşı’nda oturuyorlar. Cenevre Maratonu’nda 1600 kişi içinden 146’ncı oldu.
Yeditepe Üniversitesi Moda ve Tasarım Bölümünden mezun oldu. Barış Manço'nun cenazesinde Mahsun Kırmızıgül'ün onu fark etmesiyle neredeyse beş yıllık bir ilişki de başlamış oldu.

Ekrana profesyonel olarak çıkışı Star'da yayınlanan Evlere Şenlik isimli programı sunarak oldu. Oyunculuğa geçişi ise yönetmen Andaç Haznedaroğlu sayesinde oldu, İlk dizisi “Gülpare” dizisidir. İpek Bilgin ve Ümit Çırak’dan oyunculuk dersleri aldı.

2007 yılında Cine5 kanalında yayınlanan “Metropol Cafe” isimli komedi dizisinde rol aldı. 2009-2011 yılları arasında Ay Yapım'ın “Ezel” dizisinde Şebnem Sertuna karakterini canlandırdı. Ezel dizisi bittikten sonra “Kuzey Güney” dizisinin oyuncu kadrosuna katıldı. Dizide Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy, Öykü Karayel, Merve Boluğur, Mustafa Avkıran, Semra Dinçer, Zerrin Tekindor, Hale Soygazi, Kaan Taşaner ile birlikte oynadı.

Moda ve Tasarım eğitimi alan Bade İşçil, ilerde tek amacının kendi adını taşıyan bir modaevi açıp, haute-couture elbiseler tasarlamak olduğunu söylüyor.

Uzun ve hızlı yürüyüşler yapan Bade İşçil, 2010 yılında “Becel” yağlarının marka yüzü oldu, reklamlarında oynadı.

Bade İşçil, 31 Mayıs 2013 tarihinde işadamı Malkoç Sualp ile evlendi. 9 Ağustos 2014 tarihinde Azur adında bir erkek çocuğu oldu. 2015 yılının Temmuz ayında boşanma davası açtı. 20 Haziran 2016 tarihinde boşandı.

Filmleri ve Dizileri :
2017 - Ufak Tefek Cinayetler (Pelin)(Tv Dizisi)
2017 - Eski Sevgili (Feride)(Sinema Filmi)
2011-2013 - Kuzey Güney (Banu Sinaner) (Tv Dizisi)
2010 - Ezel 2. Sezon (Şebnem Sertuna) (TV Dizisi)
2007 - Metropol Cafe (Şebnem) (TV Dizisi)
2006 - Gülpare

Ödülleri :
2012- Ayaklı Gazete TV Yıldızları, En İyi Yardımcı Kadın Drama Oyuncusu, Kuzey Güney
2012- Galatasaray Üniversitesi, En İyi Kadın Oyuncu, Kuzey Güney


Kaynak:Biyografi.info

Bade İşçil filmleri

Tüm Bade İşçil filmleri

Bade İşçil için yapılan aramalar

Bade İşçil, Bade İşçil biyografi, Bade İşçil hayatı, Bade İşçil özgeçmişi, Bade İşçil hakkında, Bade İşçil doğum yeri, Bade İşçil fotoğraf, Bade İşçil video, Bade İşçil resim, Bade İşçil kimdir?, Bade İşçil kaç yaşında?, Bade İşçil nereli, Bade İşçil memleketi