FB TW PIN NWS
BioRank 3305

Aysel İpar

Doğum tarihi : ??.??.1938 Ölüm tarihi : 08.Ağustos.2021
Aysel İpar kaç yaşında öldü : 83
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Şarkıcı
Aysel İpar doğum yeri : İstanbul
Ölüm yeri : İstanbul

Aysel İpar Biyografisi

Türk sanat müziği sanatçısı

Aysel İpar, 1938 yılında İstanbul, Laleli’de doğmuştur. Asıl adı Aysel Belkıs’dır. Babası Amiral Numan İbrahim idi. Güngör Öner adında kız kardeşi vardır. Üsküdar Kız Kolejini bitirdikten sonra hemen 1956 yılında evlendi ve 19 yaşında iken Serpil Barlas dünyaya geldi. Ardından Serdar Yılmaz adında bir oğlu oldu. Evlendikten 16 sene sonra 1972 yılında boşandı. 1974 yılında taksim Belediye Gazinosunun sahibi Kazım Polat ile evlendi.

Savcılıktan istifa edip avukatlık yapan eşi Kazım Polat 1964 yılında Caddebostan Gazinosunun işletmeciliğini aldı. Daha sonra Taksim Belediye Gazinosunun işletmeciliğini aldı, Aysel İpar da burada şarkıcılık yapmaya başladı.

İlk kez 1971 yılında sahneye çıktı. Sanat yaşamına başlarken, Rafet Yalbaz’dan solfej, Nazif Şen’den mizansen, Sadun Aksüt ve Kadri Şençalar’dan şarkı dersleri aldı. 1978 yılında sahnelere veda etti.

Aysel İpar Ayrılmalıyız Artık şarkıları ile tanınmıştır.

1986 yılında gazinoculuğu bırakan eşi Kazım Polat ile beraber Amerika'ya yerleşip 1997 yılına kadar orada yaşadı. Sonra Türkiye'ye yerleşip Marmaris'de yaşamaya başladılar.

Aysel İpar, 8 Ağustos 2021 tarihinde İstanbul'da 83 yaşında öldü.

Kaynak:Biyografi.info

Aysel İpar videoları

Tüm Aysel İpar videoları

Aysel İpar için yapılan aramalar

Aysel İpar, Aysel İpar biyografi, Aysel İpar hayatı, Aysel İpar özgeçmişi, Aysel İpar hakkında, Aysel İpar doğum yeri, Aysel İpar fotoğraf, Aysel İpar video, Aysel İpar resim, Aysel İpar kimdir?, Aysel İpar kaç yaşında?, Aysel İpar nereli, Aysel İpar memleketi