FB TW PIN NWS
BioRank 3868

Ayşe Ünlüce

Doğum tarihi : ??.??.1970
Ayşe Ünlüce kaç yaşında : 54
Kilo & Boy :
Burcu :
Ayşe Ünlüce doğum yeri : Eskişehir

Ayşe Ünlüce Biyografisi

Ayşe Ünlüce, 1970 yılında Eskişehir’de doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Eskişehir'de tamamladıktan sonra İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1992 yılında mezun oldu.
Ayşe Ünlüce, üniversiteden hukukçu olarak mezun olup hakimlik sınavlarını da kazandıktan sonra Adalet Bakanlığı'nda hakim olarak göreve başlayıp bir süre hâkim olarak görev yaptıktan sonra Türk Telekom A.Ş. Hukuk Müşavirliği ve Osmangazi Üniversitesi Hukuk Müşaviri gibi görevlerde bulunmuştur.

Ayşe Ünlüce, 2016 yılında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 1. Hukuk Müşaviri olarak göreve başlamış, 2018-2024 yıllarında ise Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olmuştur.

Ayşe Ünlüce, 1 Aralık 2023 tarihinde emekli olmuştur.

Ayşe Ünlüce’nin eşi Aydın Ünlüce kalp krizi ardından beyin kanaması geçirdi ve 19 Mart 2023 tarihinde hayatını kaybetti. Ayşe Ünlüce ve eşi Aydın Ünlüce'nin evliliklerinden Ata ve Aras adlarında iki çocukları bulunmaktadır.

Ayşe Ünlüce’nin Eskişehir barosu ve sivil toplum kuruluşlarında da gönüllü çalışmaları oldu. 2002 - 2006 yılları arasında Eskişehir Barosu yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı. Ayrıca Türkiye Barolar Birliği Kadın Hakları Komisyonları (TBBKHKOM) yürütme kurulu üyesi ve İç Anadolu Bölgesi temsilcisi olarak çalıştı. Yine aynı tarihlerde Baronun kadın hakları Komisyonu ve çevre Komisyonunun başkanlığını yürüttü. 2012-2018 yılları arasında üç dönem T.B.B Eskişehir Delegasyonuna seçildi ve büyük bir onur duyarak Eskişehir’i temsil etti.

2003 - 2014 yılları arasında Eskişehir Kadın Platformunda da görev aldı. 2005 yılında “Yerel Gündem 21 Kasım Meclisi”ne seçilerek başkan yardımcısı olarak çalıştı.

Ayşe Ünlüce, Çağdaş yaşamı Destekleme Derneği ve Eskişehir Yardım Sevenler Derneği üyesidir.

Eskişehir'de 25 yıldır Eskişehir Büyükşehir Belediye başkanlığı yapan Yılmaz Büyükerşen’in yerine Mart 2024 yerel seçimleri için CHP tarafından Eskişehir Büyükşehir Belediye başkanlığına aday gösterildi.

Ayşe Ünlüce, 31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerde oyların yüzde 51.77'sini alarak CHP Eskişehir Büyükşehir Belediye başkanı seçildi.

Kaynak:Biyografi.info

Ayşe Ünlüce için yapılan aramalar

Ayşe Ünlüce, Ayşe Ünlüce biyografi, Ayşe Ünlüce hayatı, Ayşe Ünlüce özgeçmişi, Ayşe Ünlüce hakkında, Ayşe Ünlüce doğum yeri, Ayşe Ünlüce fotoğraf, Ayşe Ünlüce video, Ayşe Ünlüce resim, Ayşe Ünlüce kimdir?, Ayşe Ünlüce kaç yaşında?, Ayşe Ünlüce nereli, Ayşe Ünlüce memleketi