FB TW PIN NWS
BioRank 7362

Atilla Koç

Doğum tarihi : 01.Mart.1946
Atilla Koç kaç yaşında : 78
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Meslek : Bakan
Atilla Koç doğum yeri : Aydın

Atilla Koç Biyografisi

Turizm Bakan'ı, Aydın milletvekili.
Atilla Koç, 1 Mart 1946 tarihinde Aydın’da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Koç, Ulubey, Nusaybin ve Bayındır'da kaymakamlık, Siirt ve Giresun'da valilik, Konya'da Emniyet Müdürlüğü yaptı.

Bir dönem Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in Genel Sekreterliğini de üstlenen Koç, İçişleri Bakanlığı Müşavirliği ve Başbakanlık Müsteşarlığı görevinde bulundu.

3 Kasım 2002 seçimlerinde AKP'den Aydın milletvekili seçilen Koç, 21 Şubat 2005'te Erkan Mumcu'dan boşalan Kültür ve Turizm Bakanlığı'na atandı. Bu göreve 60. Hükümet'in kuruluşuna kadar devam eden Koç, daha sonra koltuğunu Ertuğrul Günay'a bıraktı.

İngilizce bilen Koç, evli ve 3 çocuk babasıdır.

9 Temmuz 2018 tarihinde Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı olarak atanan Zehra Zümrüt Selçuk kızıdır.

Kaynak:Biyografi.info

Atilla Koç hakkında haberler

Tüm Atilla Koç haberleri

Atilla Koç için yapılan aramalar

Atilla Koç, Atilla Koç biyografi, Atilla Koç hayatı, Atilla Koç özgeçmişi, Atilla Koç hakkında, Atilla Koç doğum yeri, Atilla Koç fotoğraf, Atilla Koç video, Atilla Koç resim, Atilla Koç kimdir?, Atilla Koç kaç yaşında?, Atilla Koç nereli, Atilla Koç memleketi