FB TW PIN NWS
BioRank 8614

Atakan Hoşgören

Doğum tarihi : 05.Ağustos.1999
Atakan Hoşgören kaç yaşında : 25
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Atakan Hoşgören doğum yeri : İstanbul

Atakan Hoşgören Biyografisi

Atakan Hoşgören, 5 Ağustos 1999 tarihinde İstanbul’da Arnavut kökenli bir ailede 4 kardeşin en küçüğü olarak doğmuştur. Üniversite eğitimini İstanbul’da Doğuş Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nde tamamladı. 7 yaşında basketbol oynamaya başladı. 14 yaşında sakatlandıktan sonra bırakmak zorunda kaldı. Sonrasında biraz da annesinin zoruyla bir reklam ajansına yazıldı. Ve reklam filmlerinde rol almaya başladı.

Profesyonel basketbol oynayan Atakan Hoşgören 5 yıl Beşiktaş'ın alt yapısında oynadı.

Oyunculuk hayatına çocuk yaşta başladı ve Birçok reklam filminde, tiyatroda oynayan Atakan Hoşgören, oyuncu koçlarından oyunculuk eğitimleri aldı. İlk oyunculuk deneyimini 2017 yılında rol aldığı Yıldızlar Şahidim dizisi ile yaptı.

1.84 metre boyunda, 79 kilo olan Atakan Hoşgören, FOX TV internet uygulaması FOX Play’de yayınlanan 4N1K dizisinde Ali Tekelioğlu karakterine can verdi.

Dizi ve filmlerdeki oyunculuk kariyerine ek olarak, Atakan Hoşgören aşağıdaki yapımlarda da rol almıştır:

Atakan Hoşgören, 2022 yılında yönetmenliğini Murat Onbul’un yaptığı “içimdeki Ateş” adlı romantik komedi dizisinde Burak Sevinç, Ceren Benderlioğlu, İpek Filiz Yazıcı, Gizem Arıkan, Demirhan Demircioğlu, Bilgesu Kural, Hazım Körmükçü ile birlikte rol aldı.

Filmleri ve dizileri:
2023 - Dönence (Emir 'Miro' Yıldız)(Tv dizisi)
2023 - Koyu Beyaz (Alper)(Tv dizisi)
2022 - İçimizdeki Ateş (Ege Şahin)(Tv dizisi)
2021 - Sana Söz (Umut)(Tv dizisi)
2021 - 4N1K Düğün (Ali Tekelioglu)(Tv dizisi)
2021 - Akıncı (Murat)(Tv dizisi)
2018-2019 - 4N1K: Yeni Başlangıçlar (Ali Tekelioglu)(Tv dizisi)
2018 - 4N1K2(Ali Tekelioglu)(Sinema filmi)
2017 - Yıldızlar Şahidim (Tv dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Atakan Hoşgören için yapılan aramalar

Atakan Hoşgören, Atakan Hoşgören biyografi, Atakan Hoşgören hayatı, Atakan Hoşgören özgeçmişi, Atakan Hoşgören hakkında, Atakan Hoşgören doğum yeri, Atakan Hoşgören fotoğraf, Atakan Hoşgören video, Atakan Hoşgören resim, Atakan Hoşgören kimdir?, Atakan Hoşgören kaç yaşında?, Atakan Hoşgören nereli, Atakan Hoşgören memleketi