FB TW PIN NWS
BioRank 4792

Anıl Acar

Doğum tarihi : 20.Temmuz.1988
Anıl Acar kaç yaşında : 36
Kilo & Boy :
Burcu : Yengeç
Meslek : Müzisyen
Anıl Acar doğum yeri : Elazığ

Anıl Acar Biyografisi

Sahne adı Gazapizm olan Türk rapçi’dir.

Anıl Acar, 20 Temmuz 1988 tarihinde Elazığ’da doğmuştur. Sahne adı Gazapizm olan Türk Rapçi’dir. Ailesi ile birlikte 1997 yılında İzmir’e göç etmişler ve İzmir’de yaşamaktadır. Gençliğinde okuduğu yazar Colleen McCullough’in “Gazap Kuşları” adlı romanından etkilenerek sahne adını “Gazapizm” olarak kullanma kararı aldı.

Anıl Acar, Lise döneminde tanıştığı Engin Erel (Gardiyan) ve Aykut Şahin (Sivo) ile birlikte hip hop müzik ile ilgilenmeye başladı. Türkçe rap müziğine 2003 yılında başladı ve evinde deneme kayıtlarının yanı sıra rap sözleri yazmaya başlamıştır. 2004 yılında da ile birlikte YMF grubunu kurmuş ve stüdyoda kendi kayıt çalışmalarına başlamıştır. 2006 yılında Az Kaldı mixtape albümü ile müzik dünyasına giriş yaptı. 2008 yılında Gardiyan ile birlikte “Kan Değil Katran” adlı albümü internet ortamında yayınladı.

2009 yılında “Kalbum” adlı albümünü çıkardı. Bu dönemin ardından psikolojik sorunlar yaşamış klinik majör depresyon teşhisi konulmuş ve uzun bir süre tedavi görmüştür. Hastane sürecinde de yeni sözler yazmış tedavisinin ardından “Majör Depresyon” isimli albümü müzik piyasasına sürmüştür.

2012 yılında Konak, İzmir'de Argo İzmir'i kurdu.

Anıl Acar’ın sokak ağzı ile bestelediği parçaları ile ilgi gördü. 2014 yılında “Yeraltı Edebiyatı” adlı albümünü yayınladı. 2016 yılında “Bir Gün Her Şey” adlı albümünü yayımladı. İzmir'de "Gece Sabahın" ve "Memleketsiz" adlı şarkıları için klip çekildi.

Anıl Acar, başrollerini Aras Bulut İynemli, Erkan Kolçak Köstendil ve Dilan Çiçek Deniz'in paylaştığı Çukur adlı dizide 18 Aralık 2017 tarihinde oynayan 9. Bölümde "Heyecanı Yok" adlı şarkısının kullanılmasından sonra daha fazla tanınmaya başladı. Anıl Acar, daha sonra aynı dizi için Cem Adrian'la "Kalbim Çukurda" adlı şarkıyı seslendirdi.

Albümleri :
2016 - Bir Gün Her Şey
2014 - Yeraltı Edebiyatı
2009 - Majör Depresyon
2009 - Kalbum
2008 - Kan Değil Katran
2006 - Az Kaldı (mixtape)


Kaynak:Biyografi.info

Anıl Acar kitapları

  • Sırrın Bedeli Sırrın Bedeli

    Yarın tarihi : 2015-02-17


    Yayınevi : KOZALAK YAYINEVİ


    Edebiyat » Roman (yerli)

Tüm Anıl Acar kitapları

Anıl Acar için yapılan aramalar

Anıl Acar, Anıl Acar biyografi, Anıl Acar hayatı, Anıl Acar özgeçmişi, Anıl Acar hakkında, Anıl Acar doğum yeri, Anıl Acar fotoğraf, Anıl Acar video, Anıl Acar resim, Anıl Acar kimdir?, Anıl Acar kaç yaşında?, Anıl Acar nereli, Anıl Acar memleketi