FB TW PIN NWS
BioRank 8042

Andrea Leadsom

Doğum tarihi : 13.Mayıs.1963
Andrea Leadsom kaç yaşında : 61
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Meslek : Siyasetçi
Andrea Leadsom doğum yeri : Aylesbury, İngiltere

Andrea Leadsom Biyografisi

Enerji Bakanı olan Andrea Leadsom, İngiltere Başbakanlığına aday oldu.

Andrea Leadsom, 13 Mayıs 1963 tarihinde İngiltere, Aylesbury’de doğmuştur. Warwick Üniversitesi mezunudur. 1987 yılında mezun olduktan sonra finans sektöründe Barclays Bank’da işe başladı.

Andrea Leadsom, 1993 yılında Ben Leadsom ile evlendi. Freddie Leadsom, Harry Leadsom, Charlotte Leadsom adlarında 3 çocuğu vardır.

Eski bir bankacı olan Leadsom, 2010'da milletvekili seçildi, Brexit için yürülen kampanyada aktif rol aldı.

11 Mayıs 2015 tarihinde iktidardaki Muhafazakar Partiden Enerji Sorumlu Devlet Bakanı oldu.

23 Haziran 2016 tarihinde AB referandumunu birlikten çıkma yanlılarının kazanmasından sonra Başbakan David Cameron'ın istifa kararı alması ile Başbakan David Cameron'ın yerine Muhafazakar Partiden Theresa May ile birlikte beş adaydan biri oldu.

İngiltere'de iktidardaki Muhafazakar Partinin liderini, dolayısıyla ülkenin yeni başbakanını belirlemek için 6 Temmuz 2016 günü yapılan oylamada, İçişleri Bakanı Theresa May 329 milletvekilinden 199'unun, Enerji Bakanı Yardımcısı Andrea Leadsom ise 84'ünün desteğini almıştı.

İngiltere'de Muhafazakar Parti lideri ve yeni başbakan seçimi yarışına devam eden iki isimden birisi olan Enerji Bakanı Andrea Leadsom, rakibi Theresa May'in anne olmamasına vurgu yapıp büyük tepki çektikten sonra yarıştan çekilme kararı aldı.Kaynak:Biyografi.info

Andrea Leadsom için yapılan aramalar

Andrea Leadsom, Andrea Leadsom biyografi, Andrea Leadsom hayatı, Andrea Leadsom özgeçmişi, Andrea Leadsom hakkında, Andrea Leadsom doğum yeri, Andrea Leadsom fotoğraf, Andrea Leadsom video, Andrea Leadsom resim, Andrea Leadsom kimdir?, Andrea Leadsom kaç yaşında?, Andrea Leadsom nereli, Andrea Leadsom memleketi