FB TW PIN NWS
BioRank 8738

Ali Özgündüz

Doğum tarihi : 10.Ekim.1965
Ali Özgündüz kaç yaşında : 59
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Meslek : Siyasetçi
Ali Özgündüz doğum yeri : Tuzluca, Iğdır

Ali Özgündüz Biyografisi

CHP İstanbul Milletvekilliği yaptı.

Ali Özgündüz, 10 Ekim 1965 tarihinde Iğdır, Tuzluca’da doğmuştur. Babasının adı Zarif, annesinin adı Solmaz'dır. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

Ali Özgündüz, sırasıyla İspir, Aşkale, Ilgın, Körfez, Küçükçekmece, Kayseri ve Eyüp Cumhuriyet Savcılığı görevlerinde bulundu.

İnsan hakları, yargı bağımsızlığı, düşünce özgürlüğü ve hukuk devleti konularında çok sayıda makalesi ulusal basında yayınlandı. Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi konusunda çok sayıda seminere eğitimci ve konuşmacı olarak katıldı.

10 Mart 2011 tarihinde en son görev yaptığı Eyüp Cumhuriyet Savcılığı görevinden Milletvekili seçimlerine katılmak için istifa etti.

12 Haziran 2011 tarihinde yapılan genel seçimlere katılarak, 24.dönem CHP İstanbul Milletvekili olarak seçilmiştir. CHP Grup yönetim kurulu ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyeliği yaptı. Türkiye/Azerbaycan ve Türkiye-Irak Parlamentolararası Dostluk Grupları üyesi ve Türkiye-İran Parlamentolararası Dostluk Grubu genel sekreteri görevlerinde bulundu.

16/17 Ocak 2016 tarihinde yapılan 35.olağan kurultayında 4.sıradan Parti Meclisi üyeliğine seçildi. Ali Özgündüz, 1 Kasım 2015 seçimlerinde milletvekili adayı olmadı.

İngilizce ve Azerbaycan Türkçesi bilen Ali Özgündüz, evlidir ve 2 çocuğu vardır.

Kitapları :
2016 - 17/25 Aralık-Reza'nın "Rızası


Kaynak:Biyografi.info

Ali Özgündüz için yapılan aramalar

Ali Özgündüz, Ali Özgündüz biyografi, Ali Özgündüz hayatı, Ali Özgündüz özgeçmişi, Ali Özgündüz hakkında, Ali Özgündüz doğum yeri, Ali Özgündüz fotoğraf, Ali Özgündüz video, Ali Özgündüz resim, Ali Özgündüz kimdir?, Ali Özgündüz kaç yaşında?, Ali Özgündüz nereli, Ali Özgündüz memleketi