FB TW PIN NWS
BioRank 3356

Ali Karacan

Doğum tarihi : ??.??.1957
Ali Karacan kaç yaşında : 67
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Gazeteci, Sporcu
Ali Karacan doğum yeri : İstanbul

Ali Karacan Biyografisi

Ali Karacan, 1957 yılında İstanbul’da doğmuştur. Gazeteci Ercument Karacan'ın oğlu, aynı zamanda Milliyet gazetesi kurucusu Ali Naci Karacan’ın torunudur. Ömer Karacan adında bir kardeşi vardır. Orta öğrenimini Galatasaray Lisesi'nde yaptı. İsviçre, ABD ve Londra’da yüksek tahsil yaptı. Ali Karacan ile Ömer Karacan'ın çocukluğu ve ilk gençlik yılları Milliyet Gazetesi'nde geçmiştir. Washington Post gazetesinde çalıştı.
Spor faaliyetlerini binicilik ve otomobil dallarında yoğunlaştırdı. Bu spor dallarında çeşitli dereceler elde etti. . Otomobil sporunun tanınması için çeşitli müsabakalar düzenlenmesine öncülük etti. Geleneksel Bravo Rallisi'nin temelini attı. 1986 ve 1991 türkiye ralli şampiyonudur. İki kardeş Londra’da ilk radyoları Number One’ı, sonra Radyo Klas’ı açtı. Ardından Number One TV, Discovery Channel, Nickelodeon, MTV ve Fashion TV kurdu.

Karacan yayınları’nın ve Türkiye’nin en önemli dergi gruplarından Playboy, Bravo, kadın, Sanat Olayı, Bilinmeyen, Hafta gibi dergilerin sahibidir.

Ali Karacan ve Ömer Karacan kardeşler ile Demirören Grubu'nun sahibi Erdoğan Demirören ile ortak olarak Milliyet Gazetesi’ni ve Vatan Gazetesi’ni Doğan Grubundan 19 Nisan 2011 tarihinde satın alarak yeni patronu olmuştur. Aydın Doğan 1979 yılında Ali Karacan’ın babası Ercument Karacan'dan aldığı Milliyet'i, şimdi oğulları Ali-Ömer Karacan-Demirören ortaklığına sattı.

Yaşanan hukuki bir anlaşmazlık sonucu 3 şubat 2012 günü Ali Karacan, Milliyet ve Vatan gazetelerinin hisselerini Demirören'e satarak, bu krize son verme kararı aldı.

Ali Karacan ve Ömer Karacan kardeşlerin babası Ercument Karacan Semiramis Pekkan’la 17 yıl evli kaldı.

Kaynak:Biyografi.info

Ali Karacan için yapılan aramalar

Ali Karacan, Ali Karacan biyografi, Ali Karacan hayatı, Ali Karacan özgeçmişi, Ali Karacan hakkında, Ali Karacan doğum yeri, Ali Karacan fotoğraf, Ali Karacan video, Ali Karacan resim, Ali Karacan kimdir?, Ali Karacan kaç yaşında?, Ali Karacan nereli, Ali Karacan memleketi