FB TW PIN NWS
BioRank 8397

Ali Fuat Taşkesenlioğlu

Doğum tarihi : ??.??.1964
Ali Fuat Taşkesenlioğlu kaç yaşında : 60
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek :
Ali Fuat Taşkesenlioğlu doğum yeri : Erzurum

Ali Fuat Taşkesenlioğlu Biyografisi

Ali Fuat Taşkesenlioğlu, 1964 yılında Erzurum’da doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Erzurum’da tamamladı. Ardından Erzurum’da Atatürk Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümünde okuyarak mezun oldu. Daha sonra Beykent Üniversitesi Sosyal bilimler Enstitüsü'ne bağlı olarak yüksek lisans yaptı. Eğitiminin hemen ardından iş hayatına atıldı.
Ali Fuat Taşkesenlioğlu, iş hayatına 1988 yılında Yenidoğan Yayın Dağıtım Şirketi’nde başladı.

Ali Fuat Taşkesenlioğlu, 1988-1996 yılları arasında Faisal Finans Kurumu A.Ş.’de Baş Uzman olarak görev yaptıktan sonra, 1996 yılında FETÖ'yle ilişkisi bilinen Asya Katılım Bankası'nda sırasıyla, Proje Pazarlama Müdür Yardımcılığı, Merter Şube ve Sultanhamam Şube Müdürlüğü, Genel Müdürlük Kredi Tahsis Birim Müdürlüğü ile Kredi Tahsis Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yerine getirdi. 30 Mart 2012 - 06 Şubat 2014 tarihleri arasında Vakıflar Bankası T.A.O Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı.

17 Aralık 2013 tarihindeki soruşturma kapsamında Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan‘ın tutuklanmasının ardından BDDK’nın 07 Şubat 2014 tarihli onayı ile Halk Bankası Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Ali Fuat Taşkesenlioğlu, aynı gün Halk Bankası Genel Müdürü olarak atandı.

Şubat 2014, Nisan 2018 tarihleri arasında Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Nisan 2015, Haziran 2017 tarihlerinde Halk Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Ağustos 2016, Ağustos 2017 tarihleri arasında da Halkbank Belgrad A.D. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu.

FETÖ ile ilişkisi olduğunu alenen bilinen bir kurumda Bank Asya yöneticiliği olarak 16 yıl çalışan Ali Fuat Taşkesenlioğlu, 17 Nisan 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından SPK Başkanlığı görevine getirildi. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) başkanlığı görevini süresi dolduğundan, 17 Nisan 2022'de eski Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün oğlu İbrahim Ömer Gönül'un atanmasıyla bıraktı.

Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun kardeşi Zehra Taşkesenlioğlu 2015 yılından beri AKP Erzurum milletvekilidir.

Ali Fuat Taşkesenlioğlu, evli ve 3 çocuğu vardır.

Kaynak:Biyografi.info

Ali Fuat Taşkesenlioğlu için yapılan aramalar

Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Ali Fuat Taşkesenlioğlu biyografi, Ali Fuat Taşkesenlioğlu hayatı, Ali Fuat Taşkesenlioğlu özgeçmişi, Ali Fuat Taşkesenlioğlu hakkında, Ali Fuat Taşkesenlioğlu doğum yeri, Ali Fuat Taşkesenlioğlu fotoğraf, Ali Fuat Taşkesenlioğlu video, Ali Fuat Taşkesenlioğlu resim, Ali Fuat Taşkesenlioğlu kimdir?, Ali Fuat Taşkesenlioğlu kaç yaşında?, Ali Fuat Taşkesenlioğlu nereli, Ali Fuat Taşkesenlioğlu memleketi