FB TW PIN NWS
BioRank 8700

Algın Erozan

Doğum tarihi : 17.Şubat.1966
Algın Erozan kaç yaşında : 58
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Algın Erozan doğum yeri : İzmir

Algın Erozan Biyografisi

Algın Erozan, 17 Şubat 1966 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Evli ve bir kız çocuğu babasıdır. Çocukluğu ve gençliği Ankara’da geçmiştir. ODTÜ İstatistik bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra Endüstri Mühendisliği bölümünde yüksek lisans çalışmalarına devam etti. Ardından Bilgisayar Mühendisliği bölümünde yüksek lisans yaptı.
1988 yılından bugüne, Bilişim ve Telekomünikasyon sektöründeki yerel ve uluslararası firmalarda Proje Yönetimi, Program Yönetimi, Satış ve Pazarlama, İş Geliştirme departmanlarında yöneticilik yaptı. Birçok kamu ve özel sektör projelerinde, proje / program yönetimi, ekip yönetimi, tedarik yönetimi, kaynak yönetimi konularında yönetici ve danışman olarak yer aldı.

Proje Yönetimi konusundaki uzmanlığını Bilişim, Finans, İnşaat, Otomotiv, Gıda, Telekom ve Lojistik sektöründe faaliyet gösteren seçkin kurumların çalışanlarına Proje Yönetimi Kavramları ve Uygulamaları, PMP Hazırlık ve MS Project eğitimleri vererek pekiştirdi. 2008 – 2011 yıllarında bir GSM operatöründe Program Yöneticisi olarak çalışmalarını sürdürürken çalıştığı şirkette PMP hazırlık eğitimleri verdi ve bugüne kadar birçok kişi PMP sertifikasını almaya hak kazanmıştır.

Üniversitelerde Proje Yönetimi konusunda konferanslar vermektedir

PMI’nın PMBOK kılavuzunun 4.Baskısının ve 5.Baskısının Türkçeleştirme çalışmalarında editör olarak çalışmıştır. Türkçe’ye çevirilen Proje Yönetimi Bilgi Birikimi Kılavuzu (PMBOK) ve Birleşik Standartlar Sözlüğü şu anda piyasadadır.

Algın Erozan, Türkiye’de Proje Yönetimi standartlarının ve metodolojisinin oluşturulmasına katkıda bulunmuştur. PMI Türkiye chapter yönetim kurulu üyesi olup, 2014 yılında PMI Türkiye chapter başkanlık görevini üstlenmiştir.

Proje Yönetimi konusunda dünya standartlarını belirleyen ve merkezi ABD’de bulunan Project Management Institute (PMI) üyesi olup, bu kurumdan PMP (Project Management Professional) sertifikasına sahiptir.

Proje Yönetimi konusunda, hem Türkiye’de hem de yurtdışında eğitim ve danışmanlık çalışmalarına devam etmektedir.

Kaynak:Biyografi.info

Algın Erozan için yapılan aramalar

Algın Erozan, Algın Erozan biyografi, Algın Erozan hayatı, Algın Erozan özgeçmişi, Algın Erozan hakkında, Algın Erozan doğum yeri, Algın Erozan fotoğraf, Algın Erozan video, Algın Erozan resim, Algın Erozan kimdir?, Algın Erozan kaç yaşında?, Algın Erozan nereli, Algın Erozan memleketi