FB TW PIN NWS

Ünlü şarkıcı George Michael 53 yaşında öldü

2016-12-26
Ünlü şarkıcı George Michael 53 yaşında öldü
Ünlü şarkıcı George Michael 53 yaşında öldü.

George Michael, 25 Aralık 2016 tarihinde Oxfordshire, İngiltere’de Goring kasabasındaki evinde 53 yaşında kalp yetmezliği sebebi ile ölmüştür.

George Michael'ın ölümünü kamuoyuna menajeri Michael Lippman duyurdu. Lippman, Michael'ın Pazar günü Oxfordshire'daki evinde kalp yetmezliği nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı.

Polis, George Michael'ın ölümünde şüpheli herhangi bir durum olmadığını açıkladı.

Michael en son 2011 yılında zatürre olmuş ve bu nedenle bazı konserlerini ertelemek zorunda kalmıştı.

İngiliz şarkıcının son 10 yılda uyuşturucu sorunları olduğu biliniyordu. 2006 yılında uyuşturucu aldıktan sonra araç kullandığını itiraf eden Michael'ın ehliyetine 2 yıl el konulmuştu.

Michael daha sonra 2010'da da Londra'da aracıyla bir fotoğrafçı dükkanına girmiş, kaza sonrası gözaltına alınmış ve yine uyuşturucu aldığını kabul etmişti.
8 hafta cezaevinde kalan Michael'ın ehliyetine yine el konulmuştu.

Albümleri 100 milyondan fazla sattı.

Asıl adı Georgios Kyriacos Panayiotou olan George Michael, 1981'de okul arkadaşı Andrew Ridgeley ile birlikte kurduğu Wham! grubuyla şöhret kazandı. "Wake Me Up Before You Go-Go", "Freedom", "Careless Whisper", "I'm Your Man" ve "The Edge of Heaven" gibi unutulmaz şarkılara imza atan Wham!, Çin'de sahneye çıkan ilk Batılı grup olduktan sonra 1986'da dağıldı.