FB TW PIN NWS

Podyumun arkasındaki eksantrik tasarımcı Onur Osman

2023-05-24
Podyumun arkasındaki eksantrik tasarımcı Onur Osman
Podyumun arkasındaki eksantrik tasarımcı Onur Osman

Lüks etkinlik ve güzellik dünyasındaki pek çok kişi, eksantrik tasarımcı Onur Osman'ı tanıyor; bu nedenle, başkentteki birkaç lüks özel parti organizatörüne, medyadan birkaç ünlüye ve tasarımcının yakın çevresinden birkaç kişiye daha somut bilgiler vermelerini istedik. hayatına ve ismin arkasındaki adamın kim olduğuna dair ayrıntılar.
Onur, 2019 ve 2022 yılının tasarımcısı oldu ve Yılın En İyi Tasarımcısı ödülünü aldı.

Çeşitli moda mağazalarında ve uluslararası Moda Haftaları podyumlarında yer alan Onur Osman kıyafetlerini muhtemelen birçok kültürel, politik veya medya etkinliğinde uluslararası veya yerel yıldızların giydiğini görmüşsünüzdür.

Sadece özel etkinlik ortamlarında görülmeyen ve duyulmayan şey, Onur'un aynı zamanda Avrupa'nın çeşitli başkentlerinde lüks kapalı devre partilerin, esas olarak şahsiyetlere yönelik etkinliklerin de fikir babası olduğudur.

Tasarımcıya yakın kaynaklar bize onun, katılımcıların gösteri, sanat ve en saf lüks arasındaki sınırda olağanüstü deneyimler yaşama fırsatına sahip olduğu ve tabii ki çok pahalı içecekler ve büyülü bir atmosfere sahip olduğu birçok özel partinin gölge organizatörü olduğunu söyledi. her tematik etkinlikte. Bu tarafların davetli listeleri hakkında daha fazla bilgi aradık, ancak organizasyonu yürüten şirketlerden yalnızca birinin adını bulmayı başardık, ancak katılımcılar çok katı NDA'larla (gizlilik anlaşmaları) korunmaya devam etti.

İş adamı, son üç yılda güzellik endüstrisindeki işlerini Amerika Birleşik Devletleri'ne kadar genişletti; Moda Haftası'ndaki çeşitli etkinliklerde yer aldı ve burada ünlü alıcılarla sözleşmeler imzaladı. Romen tasarımcı, Romanya'yı uluslararası bağlamda temsil eden Pink, Nicole Scherzinger, Paloma Faith vb. tarafından giyilen ve ülke sınırları dışında başarılı olan Romenlerde sıklıkla olduğu gibi, genellikle Romen medyası tarafından tanınmayan kıyafetlere imza attı.

2022 sonbaharında tasarımcıya yakın kaynaklar , işadamının modernleştirmeyi planladığı Brașov ilçesindeki eski bir tekstil fabrikasından bir hissedar paketinin devralınması için pazarlık yapacağını bildirdi. Mart ayında devir sözleşmesi imzalanarak Onur'un fabrika hisselerinin %40'ını devralması sağlandı. Üretim hattında yenileme ve modernizasyon çalışmaları devam ederken, üretimin yazdan itibaren tam kapasiteye ulaşması bekleniyor.

Geçtiğimiz hafta Fas'a yapılan bir ziyaretin ardından, eksantrik tasarımcının şirketlerinden biri aracılığıyla Kazablanka'dan birkaç yatırımcıyla işbirliği görüşmeleri yapıldı ve bu sonbahardan itibaren işi Fas'a da genişleyecek.

Onur Osman'a yakın kişiler çeşitli medya kaynaklarına tasarımcının tutkulu bir sanat objeleri koleksiyoncusu olduğunu, hem Calea Victoriei'deki showroomunun hem de evinin bir müzeye benzediğini aktardı.

yaratımlarının doğduğu kültüre katkıda bulunan nadir heykellerin, tabloların, vazoların veya tasarım vazoların sergilendiği müze. Onur, kendisinin sık sık belirttiği gibi, güzelin güzel olması gerektiğine ve sanatın sanat olarak kalması gerektiğine inanan tasarımcılara aittir, böylece değerleri yüzbinlerce avroyu aşan sanat objeleri her zaman etrafını sarmıştır.

Gurur duyması gereken bu başarılarının ötesinde tasarımcıya yakın kaynaklar, Onur Osman'ın büyük etkinliklere nadiren katılan, mütevazı, içine kapanık, sıcakkanlı bir insan olduğunu bizimle paylaştı.

Onur, boş zamanlarında çok fazla seyahat ediyor ve her zaman kendisine eşlik ediliyor (son yıllarda uygulanan güvenlik kurallarından biri de her zaman asistanları veya eksantrik tasarımcıyı korumakla görevli güvenlik firmasının bir üyesi tarafından korunmasıdır). İş adamı, kamuya duyurulan skandallardan uzak, kaygısız ve çatışmasız, çok sakin bir hayat yaşıyor, kreasyonlarının doğduğu Calea Victoriei'deki showroom'da kreasyonlarıyla veya imzaladığı özel etkinliklerin tasarımıyla ilgileniyor.


Designerul excentric în spatele podiumului
Multe persoane din lumea evenimentelor de lux și de beauty îl cunosc pe designerul excentric Onur Osman, astfel că am întrebat mai mulți organizatori de private-party-uri de lux din capitală, mai multe celebrități din media și câteva persoane din anturajul apropiat al designerului pentru a afla mai multe detalii concrete despre viața acestuia, despre cine este omul din spatele numelui.

Onur a fost designerul anului 2019 și 2022, primind premiul Cel mai bun designer al anului.

Prezent în mai multe fashion store-uri și pe podiumurile din cadrul circuitului internațional Săptămânile Modei, probabil ați văzut ținute semnate Onur Osman la multe evenimente culturale, politice sau media, purtate de vedete internaționale sau locale.
Ceea ce nu se vede și se aude doar în mediile evenimentelor private este faptul că Onur este și master-mind-ul petrecerilor de lux cu circuit închis din mai multe capitale europene, evenimente destinate în principal personalităților.

Surse apropiate designerului ne-au comunicat că acesta este organizatorul din umbră al multor petreceri exclusiviste, unde participanții au ocazia să trăiască experiențe extraordinare la limita dintre spectacol, artă și luxul cel mai pur și, bineînțeles, băuturi foarte scumpe și un ambient magic la fiecare eveniment tematic. Am căutat mai multe informații despre listele de invitați la aceste petreceri, dar am reușit să aflăm doar numele uneia dintre firmele care se ocupă de organizare, însă participanții au rămas protejați de NDA-uri (contracte de confidențialitate) foarte stricte.

În ultimii trei ani, omul de afaceri și-a extins business-urile din industria de beauty către Statele Unite ale Americii, fiind prezent la mai multe evenimente din circuitul Fashion Week, unde a negociiat contracte cu buyeri de renume. Designerul român a semnat ținute purtate de Pink, de Nicole Scherzinger, de Paloma Faith ș.a., reprezentând România în context internațional, deseori fără recunoaștere din partea presei românești, cum se întâmplă de prea multe ori cu români care au succes în afara granițelor țării.
În toamna 2022, surse apropiate designerului ne-au comunicat că acesta ar negocia preluarea unui pachet acționar de la o veche fabrică de textile din județul Brașov, pe care omul de afaceri intenționează să o modernizeze. În cursul lunii martie contractul de cesiune a fost semnat, Onur preluând 40% din acțiunile fabricii. Renovarea și modernizarea benzii de producție sunt în desfășurare, urmând ca din vară producția să fie posibilă la cote maxime.
Iar după o vizită în Maroc care a avut loc săptămânile trecute, s-au negociat colaborări cu mai mulți investitori din Casablanca, prin una dintre firmele designerului excentric, urmând ca din această toamnă afacerile lui să se extindă și spre Maroc.

Persoane din apropierea lui Onur Osman au comunicat către mai multe surse din presă că designerul este și un pasionat colecționar de obiecte de artă, atât showroom-ul lui din Calea Victoriei, cât și casa lui arată ca un muzeu, unde sunt expuse statui rare, tablouri, urne sau vaze de designer, care contribuie la cultura din care se naște arta creațiilor sale. Onur se încadrează designerilor care cred că frumosul trebuie să fie frumos și arta trebuie să rămână artă, după cum afirmă deseori, astfel că obiectele de artă l-au înconjurat mereu, valoarea acestora depășind sute de mii de euro.

Dincolo de aceste realizări de care ar trebui să se mândrească, surse din apropierea designerului ne-au împărtășit că Onur Osman omul este o persoană modestă, retrasă, caldă, care apare rareori la evenimente mari.

În timpul liber, Onur călătorește extrem de mult, fiind întotdeauna însoțit (una dintre regulile de securitate impusă de ultimii ani fiind aceea de a fi mereu păzit de asistenții lui sau de un membru al firmei de securitate care se ocupă de paza designerului excentric). Departe de scandaluri mediatizate, omul de afaceri trăiește o viață foarte liniștită, fără griji și fără conflicte, ocupându-se de creațiile lui în show-room-ul din Calea Victoriei, unde se nasc creațiile sale sau designul de evenimente private semnate de acesta.