FB TW PIN NWS

Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal vefat etti.

2023-02-11
Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal vefat etti.
Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal vefat etti.

Deniz Baykal, 11 Şubat 2023 tarihinde Ankara'daki evinde 85 yaşında vefat etti.

Türk siyasetinin önemli isimlerinden Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal hayatını kaybetti. Baykal'ın ölüm haberini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından duyurdu. Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal, "Babam bu sabah evinde uykusunda vefat etti. Cenazeyi salı günü Antalya'da defnetmeyi planlıyoruz" bilgisini verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın vefat ettiğini açıkladı. Baykal için salı günü TBMM'de tören, çarşamba günü de Antalya'da cenaze düzenlenecek.

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Genel Başkanımız, Türkiye ve Cumhuriyet Halk Partimizin sevdalısı, Antalya milletvekilimiz, kıymetli büyüğümüz Sayın Deniz Baykal'ın vefatını büyük bir üzüntü ile öğrendim. Bize mücadelelerle dolu bir hayat öyküsünü miras bıraktı. Milletimizin başı sağ olsun."

CNN Türk canlı yayınına katılan CHP eski milletvekili Mehmet Sevigen 15 gün önce Deniz Baykal'ı gördüğünü söyleyerek, "Gayet iyiydi. Her zamanki çok fazla ayağa kalkamıyordu. Hastaneye belli günlerde tedaviye gidiyordu. Çok dolu, düşüncelerini aktaran söyleyen, öğüt veren, 'Vatanımıza, milletimize' sahip çıkın diyordu." ifadelerini kullandı.