FB TW PIN NWS
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)

Türkçe adı : Yüzüklerin Efendisi Yüzük Kardeşliği
Yönetmen : Peter Jackson
Senarist : , ,
Yapım / Dağıtım : New Line Cinema
Oyuncular : Elijah Wood (Frodo Baggins), Noel Appleby (Everard Proudfoot), Sean Astin (Sam Gamgee), Ian McKellen (Gandalf), Sala Baker (Sauron), Sean Bean (Boromir), Cate Blanchett (Galadriel), Orlando Bloom (Legolas Greenleaf), Billy Boyd (Peregrin 'Pippin' Took), Marton Csokas (Celeborn), Ian Holm (Bilbo Baggins), Christopher Lee (Saruman), Dominic Monaghan (Merry), Liv Tyler (Arwen), Viggo Mortensen (Aragorn)
Gösterim tarihi :
Türü : Macera / Gerilim / Fantastik / Aksiyon
Süre : 2 Saat, 45 Dakika
Ülke : ABD
Websitesi : www.lordoftherings.net...

Film Özeti

Asırlardır kayıp olan yüzük bulunur ve küçük bir hobbit olan Frodo'nun (Elijah Wood) eline geçer. İhtiyar büyücü Gandalf (Ian McKellen) bu yüzüğün Kara Lord Sauron'a (Sala Baker) ait özel bir yüzük olduğunu anlar. Frodo'nun yapması gereken Kıyametin Çatlakları denen yere giderek mücadeleye girişmek, ve bu yüzüğü sonsuza kadar ortadan kaldırmakdır.

Gandalf'ın yanısıra bir elf olan Legolas (Orlando Bloom), bir cüce olan Gimli, izci Aragorn (Viggo Mortensen), savaşcı Boromir (Sean Bean) ve Frodonun kendisi gibi olan 3 arkadaşı Merry Pippin ve Samwise da onunla gelirler.

Dağlar, ormanlar ve nehirler boyunca, karşılarına çıkan şeytani güçlere karşı savaşarak ilerleyen grup, yüzüğü yoketmek görevini yerine getirerek Karanlık Lordlar hükümdarlığını yok etmeyi amaçlar.

Seri filmler

Ziyaretçi yorumları