FB TW PIN NWS
Aquaman ve Kayıp Krallık

Aquaman ve Kayıp Krallık (2023)

Türkçe adı : Aquaman ve Kayıp Krallık
Yönetmen : James Wan
Senarist :
Yapım / Dağıtım :
Oyuncular : Jason Momoa, Patrick Wilson, Amber Heard, Ben Affleck, Yayha Abdul-Mateen, Dolph Lundgren, Nicole Kidman, Jani Zhao
Gösterim tarihi :
Türü : Macera / Fantastik / Aksiyon
Süre : 2s 4dk
Ülke : ABD
Websitesi :

Film Özeti

Aquaman ve Kayıp Krallık, dünyayı geri dönüşü olmayan bir yıkımdan kurtarabilmek için anlaşmazlıklarını bir kenara bırakıp, güçlerini birleştirmek zorunda olan Aquaman ve Orm'un hikayesini konu ediyor.

İlk karşılaşmalarında Aquaman'i yenmeyi başaramayan Black Manta'nin pes etmeye niyeti yoktur. Aquman'dan intikamını almaya kararlı olan Black Manta, onu sonsuza dek alt edebilmek için her şeyi yapmaya hazırdır. Artık daha güçlü olan Black Mantal'in elinde kötücül bir gücü açığa çıkaracak efsanevi Black Trident vardır. Güçlü bir düşmanla karşı karşıya olan Aquman, onu yenebilmek için Atlantis'in eski Kralı olan hapisteki kardeşi Orm ile ittifak kurmaya karar verir. İki üvey kardeş, krallıklarını koruyup, dünyayı büyük bir yıkımdan kurtarmak için bu süreçte anlaşmazlıklarını bir kenara bırakmak zorundadır.

DC Comics’ten uyarlanan ve bu hafta sinemalarda gösterime giren “Aquaman ve Kayıp Krallık” bir devam filmi. Serinin 2018 tarihli ilk filminde yarı insan, yarı Atlantisli Kral Arthur Curry’in (Jason Momoa) okyanuslar altında yer alan kayıp Atlantik uygarlığının varisi olarak üvey kardeşi Orm Marius (Patrick Wilson) ile giriştiği taht kavgası anlatılmaktaydı. Daha sonra savaşı kazanan Curry’in kardeşini hapse göndererek onu uygarlıktan uzaklaştırması ve yeniden eşi, çocuğu ve babası ile ve zaman zaman da daha çok konsey toplantıları için Atlantis yönetimine dönmesi anlatılmaktaydı.

Serinin bu devam filminde ise, önce bir hafıza tazelemesi ile serinin ilk filmi bize hatırlatılıyor. Ardından çocuğu ile sevecen bir aile babası görünümündeki Curry’in bu kez ilk çarpışmadan yenilgiyle dönen, babasının kaybıyla daha da intikam duyguları içinde yanıp kavrulan, hırslı Black Manta’nın (Yahya Abdul-Mateen II) oldukça tehlikeli orikalkum isimli bir maddeye sahip olarak Atlantis yönetimini tekrar almak istemesi hikâye ediliyor.

Manta’nın tekrar başa geçmesi için sadece Aquaman’i yenmesi yetmemekte, onun varisi bir kanı da akıtması gerekmektedir. Daha da ötesi, gözü döndüğü için iklim değişikliği başta olmak üzere tüm evrene zarar vererek, içinde bazı bilim insanlarının da olduğu büyük bir tehlikeli orduyla bunu başarma hırsına kapıldığı işlenmekte. Tüm bu tehlikeyi gören Arthur Curry için artık tek bir çare vardır: O da eski hükümdar, şimdi hapiste olan üvey kardeşi Orm ile el ele vererek bu tehlikeyi bertaraf etmektir.

Aquaman ve Kayıp Krallık fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları