FB TW PIN NWS
Bir Zamanlar... Hollywoodda

Bir Zamanlar... Hollywoodda (2019)

Türkçe adı : Bir Zamanlar... Hollywoodda
Yönetmen : Quentin Tarantino
Senarist :
Yapım / Dağıtım :
Oyuncular : Leonardo Di Caprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Al Pacino, Kurt Russell, Dakota Fanning, Michael Madsen
Gösterim tarihi :
Türü : Komedi / Dram
Süre : 2s 41dk
Ülke : ABD
Websitesi :

Film Özeti

Bir Zamanlar... Hollywood'da, hit bir dizide oynamış bir erkek TV aktörünün film sektörüne girmeye çalışması anlatılıyor. Rick Dalton, bir televizyon filmi aktörüdür. Dalton'ın başarılı bir western dizisi bulunmaktadır. Ancak Rick, kendini televizyondan uzaklaştırıp film sektörüne adım atmak istemektedir. Onun dublörü olan Cliff Booth ise bu konuda ona katılmaktadır. Ancak ikilinin yaşlarının ilerlemesiyle birlikte Hollywood'taki şansları da azalmaktadır. Hollywood'un yeni gözdelerinden olan Sharon Tate ise Rick'in komşusudur. Ancak Hollywood'un ışıltılarla dolu ve pervasız akışı, Tate'in ve dört arkadaşının Charles Manson tarikatı tarafından katledilmesiyle kesilecektir...

60’lı, 70’li yılların Hollywood’unun serbestlik ve masumiyet dönemine, seks çılgınlığına nostaljik bir bakış açısıyla yaklaşan Tarantino, filmini renklendirmek amacıyla Sharon Tate dramını konunun içine katmış. Bu arada eski başarılarında hisse sahibi oyuncu yol arkadaşlarına (Kurt Russell - Tim Roth - Michael Madsen) birer küçük rol yazmayı ihmal etmemiş.

Tarantino kariyerindeki bu dokuzuncu filmiyle Hollywood’un en popüler, şaşırtıcı ve kışkırtıcı yönetmenlerinden biri olduğunu kanıtlıyor.

Önceki sekiz filmiyle, alışılmış gevezeliğine rağmen akıcı diyalog yazmadaki becerisini Tarantino, ‘Bir Zamanlar… Hollywood’da’ da sürdürüyor.

‘Bir Zamanlar… Hollywood’da’ da iki film var. İlk bir buçuk saatte 1969’un bir Hollywood ve Los Angeles güzellemesini izliyoruz. Burada TV dizilerinde kötü kovboy rollerinde oynayan Rick Dalton (Leonardo Di Caprio) ile onun yakışıklı dublörü Cliff Booth’u (Brad Pitt) bir film çekimi sırasında izliyoruz.

Bir artist ajanı olan Marvin Schwarz (Al Pacino) Rick’i spaghetti westernlerinde oynaması için ikna etmeye çalışıyor. Filmin ikinci bölümünde kapı komşuları, Roman Polanski (Rafal Zawierucha)- Sharon Tate (Margot Robbie) çiftinin yaşadığı coğrafyayı görüyoruz

Televizyonun hit bir dizisinde oynamış Rick, yakın arkadaşı, sırdaşı ve dublörü Cliff ile sinema sektörüne geçiş yapmanın yollarını ararlar. İkili, yıllardır içinde bulundukları televizyon dünyasının tamamen değiştiğine tanıklık ediyor.

Bir Zamanlar... Hollywoodda fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları