FB TW PIN NWS
BioRank 4509

Yavuz Dizdar

Doğum tarihi : ??.??.1964
Yavuz Dizdar kaç yaşında : 60
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Doktor
Yavuz Dizdar doğum yeri : İstanbul

Yavuz Dizdar Biyografisi

Onkoloji Doktoru.

Yavuz Dizdar, 1964 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1982 yılında İstanbul Erkek Lisesinden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra mecburi hizmet için Batman’da yaklaşık bir yıl görev yaptı. 1989-1992 yıllarında İstanbul Tıp Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı’nda ilaç bilimi üzerine, 1992-1996 yıllarında Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı’nda kanser üzerine uzmanlık eğitimini tamamladı.

Yavuz Dizdar, bu eğitimlerinin yanı sıra İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü’nde kanser biyolojisi ve immünolojisi doktorası unvanını aldı. Halen aynı enstitüde radyasyon onkolojisi uzmanı olarak çalışmaktadır.

Tıbbi çalışmalarına paralel olarak 1994 yılından bu yana Dünya Gazetesi’nde sağlık ekonomisi ve politikası konusunda yazılar yazmaktadır. İstanbul Üniversitesine ve üniversiter eğitime yönelik yazılarının yer aldığı Fakülte dergisi 2008 yılından beri yayın hayatındadır. Derginin bütün sayılarına www.fakultedergisi.com adresinden erişilebilir.

Bireysel çalışmalarının amacı bilimde yeni düşüncenin desteklenmesidir. Faaliyetlerinin bütünü “hakkaniyetli, bağımsız ve sürdürülebilir bir yaşam” başlığı altında özetlenebilir.

Onkoloji uzmanı Dr. Yavuz Dizdar, kanserin DNA ya da hücreyle değil bağ dokuyla alakalı olduğunu iddia ediyor. Kemoterapiye karşı çıkan Dr. Dizdar, hastalığın tedavisi için ev yapımı yoğurt yenmesini, paça çorbası içilmesini tavsiye ediyor.

Kitapları :
2014 - Yemezler!


Kaynak:Biyografi.info

Yavuz Dizdar kitapları

Tüm Yavuz Dizdar kitapları

Yavuz Dizdar için yapılan aramalar

Yavuz Dizdar, Yavuz Dizdar biyografi, Yavuz Dizdar hayatı, Yavuz Dizdar özgeçmişi, Yavuz Dizdar hakkında, Yavuz Dizdar doğum yeri, Yavuz Dizdar fotoğraf, Yavuz Dizdar video, Yavuz Dizdar resim, Yavuz Dizdar kimdir?, Yavuz Dizdar kaç yaşında?, Yavuz Dizdar nereli, Yavuz Dizdar memleketi