FB TW PIN NWS
BioRank 7647

Vahap Seçer

Doğum tarihi : 05.Ekim.1963
Vahap Seçer kaç yaşında : 61
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Meslek : Siyasetçi
Vahap Seçer doğum yeri : Tarsus, Mersin

Vahap Seçer Biyografisi

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı

Vahap Seçer, 5 Ekim 1963 tarihinde Mersin’in Tarsus ilçesinde doğmuştur. İlköğrenimini Tarsus’ta Hürriyet İlköğretim Okulu’nda, orta öğrenimini Cengiz Topel Lisesi’nde yaptı. Liseyi Adana’da Motor Teknik Lisesi’nde bitirdi. Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümünden mezun oldu.

Çocukluğunda kunduracı çırağı olarak çalışma hayatına başlayan Vahap Seçer, tarım, sanayi ve dış ticaret alanlarında faaliyeti olan şirketlerde yönetim kurulu üyeliği ve başkanlığı, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası, Tarsus Sanayici ve İşadamları Derneği ile Ziraat Mühendisleri Odası Üyelikleri, Tarsus Güç Birliği Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanlığı yaptı.

Vahap Seçer, 1987 yılında “Seçer Tarım ve Yağ Sanayi AŞ’yi” kurdu.

Genç yaşlarında ilgi duyduğu siyasette Demokratik Sol Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi İl ve İlçe Örgütlerinde ilçe başkanlığı ve Yönetim Kurulu üyeliği de dahil, birçok kademede görev aldı. CHP’de Kurultay Delegeliği, Parti Meclisi Üyeliği de yapan Vahap Seçer; 2007 yılında gerçekleştirilen Genel Seçimi için partisinin Mersin’de yapmış olduğu Ön Seçim Yoklaması’nda 1. Sıradan çıkarak milletvekili adayı olarak girmiş ve 23. Dönem Mersin Milletvekili olmuştur. Seçer, daha sonra 2011 Genel Seçiminde de CHP Mersin Milletvekili olarak TBMM’de görev yapmıştır.

Vahap Seçer, 23 Temmuz 2007 - 23 Haziran 2015 tarihleri arasında 23. ve 24. Dönem CHP’den Mersin milletvekilliği yaptı. TBMM’de görev süresince Tarım ve Köyişleri Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliğini yaptı.

Vahap Seçer, Meral Seçer ile evlidir ve 1991 ve 1996 doğumlu iki oğlu vardır.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP’nin adayı olarak Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

Bulunduğu Siyasi Partiler :
Cumhuriyet Halk Partisi


Kaynak:Biyografi.info

Vahap Seçer için yapılan aramalar

Vahap Seçer, Vahap Seçer biyografi, Vahap Seçer hayatı, Vahap Seçer özgeçmişi, Vahap Seçer hakkında, Vahap Seçer doğum yeri, Vahap Seçer fotoğraf, Vahap Seçer video, Vahap Seçer resim, Vahap Seçer kimdir?, Vahap Seçer kaç yaşında?, Vahap Seçer nereli, Vahap Seçer memleketi