FB TW PIN NWS
BioRank 5060

Ümit Önal

Doğum tarihi : ??.??.1971
Ümit Önal kaç yaşında : 53
Kilo & Boy :
Burcu :
Ümit Önal doğum yeri : İstanbul

Ümit Önal Biyografisi

31 Temmuz 2019 tarihinde Türk Telekom’da CEO görevine getirildi.

Ümit Önal, 1971 yılında İstanbul’da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun oldu.

Çalışma hayatına medya ve iletişim sektöründe başlayan Ümit Önal, 1994 yılından itibaren bir televizyonun reklam satışında uzun yıllar değişik kademelerde görev aldı. 2005-2006 yılları arasında ticari organizasyonlar yapmak suretiyle hizmet sektöründe, 2006-2007 yılları arasında eğitim sektöründe müdürlükler yaptı.

Kanal 7’de yöneticilik yaptıktan sonra 2007 yılı Haziran ayı itibariyle ATV Televizyonu ve Merkez Reklamdan sorumlu Grup Koordinatörü olarak görev yaptı. Çalık Holding’in bu medya grubunu satın almasıyla birlikte Turkuvaz Medya Reklam Grup Başkanı olarak görevine devam etti. 2015 yılına kadar sırasıyla ATV Genel Müdürlüğü, Reklam Grup Başkanlığı ve İcra Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

15 Ocak 2015’te yeniden TMSF’ye geçen Show TV’nin genel müdürlüğüne atandı. Haziran 2015 tarihinde bu görevinden ayrıldı.

Digitürk Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdürlük görevlerini de 2015"e kadar üstlenen Ümit Önal, Digitürk'ün Katarlı medya kuruluşu BeIN gruba satış sürecini yönetti.

26 Ekim 2015 tarihinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi ile İpek Koza Holding ve bünyesindeki şirketlere kayyum atanmasına karar verildi ve 22 şirkete el konuldu. TMSF grubun başına Ümit Önal’ı atadı.

2016 yılı sonunda Türk Telekom'a geçen Ümit Önal, 2016-2018 yılları arasında Türk Telekom Satış ve Müşteri Hizmetlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi, bunun yanı sıra 2018 Aralık ayından itibaren şirketin Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini de sürdürdü.

Halka arzdan bu yana en başarılı büyüme performansına liderlik eden Ümit Önal, 2018 yılında son 10 yılın rekor abone büyümesine ve en yüksek gelir artışına imza attı.

Ümit Önal, TVYD (Televizyon Yayıncıları Derneği) ile RVD (Reklam Verenler Derneği) Yönetim Kurulu üyesidir.

Türk Telekom'da CEO olarak görev yapan Dr. Paul Doany'nin görevinden ayrılması üzerine 31 Temmuz 2019 tarihi itibarıyla, Türk Telekom'da CEO'luk koltuğuna geçti.

31 Temmuz 2019 tarihi itibarıyla, Türk Telekomda CEO'luk koltuğuna oturan Ümit Önal, Türkiye'nin dijital ve teknolojik dönüşümüne öncülük etme vizyonuyla çalışmalarına başladı.

Ümit Önal, evlidir ve üç kız çocuğu vardır.

Kaynak:Biyografi.info

Ümit Önal için yapılan aramalar

Ümit Önal, Ümit Önal biyografi, Ümit Önal hayatı, Ümit Önal özgeçmişi, Ümit Önal hakkında, Ümit Önal doğum yeri, Ümit Önal fotoğraf, Ümit Önal video, Ümit Önal resim, Ümit Önal kimdir?, Ümit Önal kaç yaşında?, Ümit Önal nereli, Ümit Önal memleketi