FB TW PIN NWS
BioRank 4562

Tim Seyfi

Doğum tarihi : 10.Ağustos.1971
Tim Seyfi kaç yaşında : 53
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Tim Seyfi doğum yeri : Yıldızeli, Sivas

Tim Seyfi Biyografisi

Türkiye doğumlu Alman vatandaşıdır.

Tim Seyfi, 10 Ağustos 1971 tarihinde Sivas, Yıldızeli’nde ailenin beşinci çocuğu olarak doğmuştur. İki buçuk yaşına kadar ninesiyle Sivas'ta kalmıştır. Babası çalışmak için Almanya’ya gidenlerdendir. Babası çöpçü annesi ise ev hanımıdır. Sekiz kardeş olan Tim Seyfi’nin asıl adı Timur Seyfettin Ölmez’dir. Münih’de büyümüştür.

15 yaşına geldiğinde arkadaşlarıyla “Noise Pollution” adlı bir müzik grubu kurdu ve Münih'in çeşitli barlarında sekiz yıl şarkı söyledi. 18 yaşında televizyonda gençlik programlarında sunuculuk yaptı.

Kendisini bildi bileli dünyayı gezmek, farklı insanlar tanımak isteyen Tim Seyfi, Fransa'da simultane tercümanlık okumaya karar verdiğinde Au pair olarak Marsilya'ya gider önce İşi ailenin iki erkek çocuğuna müzik çalıştırmak ve onları okula götürüp getirmektir. Bu arada tiyatroya merak sarar. Fransa'da Marsilya Üniversitesinde 2 sene tercümanlık okuyup, Üniversiteyi bitirdikten sonra Paris'te Cours Florent'da oyunculuk eğitimi alır.

İngilizce, Fransızca, Türkçe, Almanca ve İtalyanca'yı iyi derecede bilmektedir. Ama Fransa’dan Münih’e döndüğünde tercuman değil oyuncu olmaya karar verdi. Hanns Christian Müller'in yabancı düşmanlığını anlatan filmi "Kronstdadt'a Hoşgeldiniz" ile ilk filmini çevirdi.

Aynı zamanda Berlin Metropol Tiyatrosu ve Fastfood Tiyatrosu'nda oyuncu olan Tim Seyfi, Barselona Film Festivali'nde "Cookie Thief" filmindeki rolü ile "En İyi Erkek Oyuncu" ödülünü aldı. Berlin'de Devlet Tiyatrosu'nda oyunculuk yaptı.

Babylon Brothers adıyla kurduğu yapım şirketi vardır.

Tim Seyfi, Almanya'da verdiği bir work shop'ta tanıştığı yarı Türk-yarı İtalyan eşi Marianna ile evlendi. Ela Luna adında 2005 doğumlu bir kızı vardır.

2013 yılında “Otisabi” adlı filmde başrolde oynarken diğer rollerde Atilla Pekdemir, Özgür Emre Yıldırım, Mustafa Ordaş, Gürkan Kaçar oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
2013 - Otisabi (Otisabi) (TV Dizisi)
2012 - Berlin Kaplanı (Ayhan'ın Koruduğu Şarkıcı) (Sinema Filmi)
2012 - Abseitsfalle (Sinema Filmi)
2010 - Vincent will meer (Carabinieri) (Sinema Filmi)
2010 - Freche Mädchen 2 (Sinema Filmi)
2009 - Vasha (Globe) (Sinema Filmi)
2009 - Na Lepom Plavom Dunavu (Boss) (Sinema Filmi)
2009 - Kapı (Max Oelze) (Sinema Filmi)
2009 - Evet, ich will! (Coşkun) (Sinema Filmi)
2009 - Almanya 2009 (Sinema Filmi)
2008 - Aşk Tutulması (Burçaslan) (Sinema Filmi)
2006 - Erken ölen, Daha Uzun Süre ölü kalır (Kaffl) (Sinema Filmi)
2006 - Araba Charlie 2 (Dixons Handlanger Plotz) (TV Filmi)
2005 - Dilekler Zamanı (Kadir) (TV Filmi)
2005 - 2 Süper Film Birden (Necati) (Sinema Filmi)
2004 - Dilek Ağacı (TV Filmi)
2004 - Crook (İtalyan) (Sinema Filmi)
2003 - Duvara Karşı (Bavyera'daki Taksi Şoförü) (Sinema Filmi)
2002 - Günlük (TV Filmi)
Kronstdadt'a Hoşgeldiniz (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Tim Seyfi filmleri

Tüm Tim Seyfi filmleri

Tim Seyfi için yapılan aramalar

Tim Seyfi, Tim Seyfi biyografi, Tim Seyfi hayatı, Tim Seyfi özgeçmişi, Tim Seyfi hakkında, Tim Seyfi doğum yeri, Tim Seyfi fotoğraf, Tim Seyfi video, Tim Seyfi resim, Tim Seyfi kimdir?, Tim Seyfi kaç yaşında?, Tim Seyfi nereli, Tim Seyfi memleketi