FB TW PIN NWS
BioRank 4488

Derya Şensoy

Doğum tarihi : 07.Şubat.1990
Derya Şensoy kaç yaşında : 33
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Meslek : Dizi Oyuncusu
Derya Şensoy doğum yeri : İstanbul

Derya Şensoy Biyografisi

2013 yılında Doksanlar dizisi ile oyunculuğa başladı.

Derya Şensoy, 7 Şubat 1990 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Tam adı Neriman Derya Şensoy’dur. Babası tiyatro oyuncusu Ferhan Şensoy ve annesi de tiyatrocu Derya Baykal’dır. 2004 yılında annesi ile babası boşanmıştır. Müjgan Ferhan Şensoy (d.1989) adında bir ablası vardır. Annesinin ilk evliliğinden Mert Baykal (d.1979) adında bir abisi vardır. İstanbul’da Amerikan Lisesi’nden mezun oldu. Sonra da illüstrasyon ve tasarım eğitimi almak için New York’a gitti. ABD’de Parsons The New School for Design okulunda eğitimini gördü. İngiltere’de takı üzerine çalışmalar da yaptı.

2013 yılında Birol Güven’in senarist ve Müfit Can Saçıntı’nın yönetmen olduğu “Doksanlar” dizisinde Tuğba Karaman karakterini canlandırdı. Deniz Oral, Esra Dermancıoğlu, Renan Bilek, Gamze Gözalan, Pelin Öztekin, Arif Erkin Güzelbeyoğlu, Beste Bereket, Atılay Uluışık, Ümit Erdim, Açelya Akkoyun, Yalçın Menteş gibi oyuncularda dizide rol almışlardır.

2015 yılında önce “Gizli Ajanda” adıyla çekilen sonra “Hesapta Aşk” adıyla vizyona giren filmde Meriç Aral, Derya Şensoy, Fırat Altunmeşe, Burak Tozkoparan, Kutay Kalabalık, Yasin Çam, Özlem Çakar, Bennu Gerede, Burhan Öçal rol aldı.

2015 yılının Ekim ayında başlayan ve Yapımcılığını Birol Güven’in yönetmenliğini ise Korhan Bozkurt’un üstlendiği "Mayıs Kraliçesi" adlı dizide başrolde oynayan Yağmur Tanrısevsin'den başka dizide Hatice Aslan, Ahmet Olgun Sünear, Samet Sırmalı, Burak Hakkı, Kazım Akşar, Derya Şensoy, Serhan Onat ve Erkan Taşdöğen da oyuncu kadrosundadır.

Derya Şensoy, 2014 yılından beri Seçkin Özdemir ile birlikte olduktan sonra Kasım 2016 ayında ayrıldılar.

Filmleri ve Dizileri :
2016 -Çakallarla Dans 4 (Mihriban) (Sinema Filmi)
2016 - Vezir Parmağı (Şadiye) (Sinema Filmi)
2016 - Deliormanlı (Deliormanlının Ölen Eşi) (Sinema Filmi)
2015 - Mayıs Kraliçesi (TV Dizisi)
2015 - Hesapta Aşk (Didem) (Sinema Filmi)
2014 - Çakallarla Dans 3: Sıfır Sıkıntı (Mihriban) (Sinema Filmi)
2013 - Doksanlar (Tuğba Karaman) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Derya Şensoy filmleri

Tüm Derya Şensoy filmleri

Derya Şensoy için yapılan aramalar

Derya Şensoy, Derya Şensoy biyografi, Derya Şensoy hayatı, Derya Şensoy özgeçmişi, Derya Şensoy hakkında, Derya Şensoy doğum yeri, Derya Şensoy fotoğraf, Derya Şensoy video, Derya Şensoy resim, Derya Şensoy kimdir?, Derya Şensoy kaç yaşında?, Derya Şensoy nereli, Derya Şensoy memleketi