FB TW PIN NWS
BioRank 7236

Serdar Hüseyin Yıldırım

Doğum tarihi : ??.??.1961
Serdar Hüseyin Yıldırım kaç yaşında : 63
Kilo & Boy :
Burcu :
Serdar Hüseyin Yıldırım doğum yeri : Üsküdar, İstanbul

Serdar Hüseyin Yıldırım Biyografisi

6 Ağustos 2019 tarihinden beri Türkiye Uzay Ajansı Başkanıdır.

Serdar Hüseyin Yıldırım, 1961 yılında İstanbul Üsküdar'da doğmuştur. Aslen Rizeli'dir. Kadıköy Anadolu Lisesi'nden 1979 yılında mezun oldu. (İTÜ) İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği bölümünde bir sene okuduktan sonra 1980 yılında Almanya, Berlin Teknik Üniversitesi'ne geçiş yapan Serdar Hüseyin Yıldırım, Ulaşım Bilimleri Fakültesi Havacılık ve Uzay Bilimleri bölümünden mezun olmuştur. Aynı bölümde yüksek lisansını Havayolu İşletmeciliği dalında 1987 yılında tamamladı.

1987 yılında yurda dönen Serdar Hüseyin Yıldırım, askerlik hizmetini Hava Kuvvetleri Komutanlığında yedek subay olarak yaptı.

1989 yılında havacılık sektöründe çalışmaya başlayan Serdar Hüseyin Yıldırım, çeşitli havayollarında 12 yıl çalışmasının ardından yurt dışına çıkarak çeşitli ülkelerde proje danışmanlığı yapmıştır.

Serdar Hüseyin Yıldırım, ayrıca, Kadir Has Üniversitesi'nde beş yıl boyunca 'Havayolu İşletmeciliği' dersi verdi.

2015 yılında Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğüne atanan Serdar Hüseyin Yıldırım, 2016 yılında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığında müşavir olarak görevlendirildi.

Serdar Hüseyin Yıldırım, 2018 yılında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bünyesindeki Havacılık ve Uzay Teknolojileri Genel Müdürlüğü görevine getirildi.

İngilizce ve Almanca bilen Serdar Hüseyin Yıldırım, evlidir ve 4 çocuğu vardır.

Serdar Hüseyin Yıldırım, 6 Ağustos 2019 tarihinde kurulan Türkiye Uzay Ajansı’nın ilk başkanı oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Havacılık ve Uzay Teknolojileri Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, Türkiye Uzay Ajansı Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı.

Kaynak:Biyografi.info

Serdar Hüseyin Yıldırım için yapılan aramalar

Serdar Hüseyin Yıldırım, Serdar Hüseyin Yıldırım biyografi, Serdar Hüseyin Yıldırım hayatı, Serdar Hüseyin Yıldırım özgeçmişi, Serdar Hüseyin Yıldırım hakkında, Serdar Hüseyin Yıldırım doğum yeri, Serdar Hüseyin Yıldırım fotoğraf, Serdar Hüseyin Yıldırım video, Serdar Hüseyin Yıldırım resim, Serdar Hüseyin Yıldırım kimdir?, Serdar Hüseyin Yıldırım kaç yaşında?, Serdar Hüseyin Yıldırım nereli, Serdar Hüseyin Yıldırım memleketi