FB TW PIN NWS
BioRank 8030

Serap Yenici

Doğum tarihi : ??.??.1976
Serap Yenici kaç yaşında : 48
Kilo & Boy :
Burcu :
Serap Yenici doğum yeri : İzmir

Serap Yenici Biyografisi

1992 yılından bu yana kurduğu çeşitli orkestralarla “Serap Yenici ve Orkestrası” olarak ağırlıklı olarak kurumsal gecelerde, kongrelerde, festivallerde ve özel konserlerde sahne almaktadır.

Serap Yenici, 1976 yılında İzmir’de doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve liseyi İzmir’de tamamladıktan sonra 1998 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bilimleri Bölümünden mezun oldu.

Serap Yenici, Müzikoloji eğitimi almış olmasına rağmen, sahne ve televizyon çalışmalarına ağırlık verdi. Müzik araştırmacılığını proje olarak hazırladığı albüm çalışmaları ile ve köşe yazıları ile devam ettiriyor.

Okul bitirme tezinde hazırladığı reklam ve dizi müzikleri üzerine de hem seslendirme hem söz müzik olarak pek çok çalışmada bulundu.

1992 yılından bu yana kurduğu çeşitli orkestralarla “Serap Yenici ve Orkestrası” olarak ağırlıklı olarak kurumsal gecelerde, kongrelerde, festivallerde ve özel konserlerde sahne almaktadır.

Jazz, Latin, Opera, Şanson, Napoliten, ve Dünya müzikleri olarak farklı dillerde zengin bir repertuara, ve Türkçe nostalji, güncel, eski film müzikleri, Türk Sanat Müziği ve farklı yorumladığı türkülerle çok geniş bir repertuara sahiptir.

Sahne çalışmalarında farklı illerde farklı orkestralarla uzun yıllardır süren işbirlikleri olmuştur. Bu sebeple Antalya, İzmir, Kayseri, Adana, Kıbrıs‘ta kendisine yıllardır eşlik eden ekipler yer almaktadır.

Kültür modern brass ve çok vokalli blue note orkestrası, her dilden her telden boğaziçi orkestrası gibi farklı çalışmalarla da sahne almıştır.

1998 yılında TRT spikerlerinden Taylan Çamdoruk’un öğrencisi olarak, spikerlik sunuculuk diplomasını almıştır. Yapımcı ve sunucu olarak birçok projeye imza atmıştır.

1998 Kanal1 İzmir Klip cafe, 2000, Flash TV Klip Armoni, 2002, TGRT Avrupa Sahne Arkası, 2009, Cine 5 Herkes Güzel Olacak ve yıldızlar gece parlar, 2015, Sokak TV Klasik Müzik Dünyası, World Travel için Golf Academy kendi hazırladığı sunucu ve yapımcı olarak yer aldığı televizyon çalışmalardır.

2010 senesinde yorumcu olarak katıldığı Uluslararası Malta Wafa yarışmasında ülkemize en iyi yorumcu dalında üçüncülük, Bulgaristan Varna Sea Memories yarışmasında birincilik kazandırmıştır. 2019 Ekim ayında Kanarya adaları Tenerife’de katıldığı uluslararası müzik yarışmasında jüri özel ödülü alarak Tenerife sesi seçilmiştir.

Dizi ve reklam müziği alanında radyo ve televizyonlardaki pek çok reklama ses vermiştir. Müziklerini Kıraç ve ekibinin yaptığı Annem dizisinde Annem şarkısının sözlerini yazmıştır. Müjdat Akgün ile Baldız Geliyorum Demez ve Kara Melek dizilerinde de sesiyle yer almıştır.

Hakan Tartan başkanlığında Özkan Turgay ile birlikte Konak Belediyesi için Konaklı şarkısını, Altın lions üyesi olarak 118 Y Lions Kulübüne 100.Yıl Lions Marşı, Orman Müdürlüğüne ve pek çok seçim adayına kurumsal şarkılar bestelemiş ve seslendirmiştir.

Sigara karşıtı, Gezginler kulübüne özel, Toçev çocukları için Özkan Turgay ile birlikte şarkılar bestelemiştir. Türkiye sigara ile savaşanlar derneği yönetim kurulunda yer almaktadır. Türkiye Gezginler kulübünün onur üyesidir.

2009 senesinde Efes Pilsen firması için Biraya Dair projesi kapsamında, Özkan Turgay‘ın aranjörlüğünde Osmanlı’dan günümüze albümünü seslendirmiştir.

Pek çok değerli müzisyenin katkılarının yer aldığı, Ege’den Aldık Biz Bu Aşkı isimli albümü 2010 senesinde müzikseverlerle buluşmuştur. 2011-2012 yıllarında Cine5 ekranlarında Yıldızlar Gece Parlar adlı müzik programı yaptı. 2013 yılında “Aşk” adlı single çalışması, 2016 yılında “İlgili Makama” adlı single çalışması müzik severlerle buluşmuştur.

19 Mayıs 2016 tarihinde Mustafa Kemal ATATÜRK ve Fikriye Hanım’ın şiirlerinin yer aldığı Atatürk tarihçisi Eriş Ülger’in bilgilerinin yer aldığı Ümmid-i Aşkım projesinde hem besteci hem yorumcu olarak yer almış albümün yapımcılığını da üstlenmiştir.

Prof. Dr. Orhan Kural ile birlikte çevre öncelikli bilgiler sunan müzikli gösteri şeklinde Türkiye’de bir ilk olan, 2015 yılında “Dünya için bir şey yap” projesinde moderatör ve sanatçı kimliği ile yer aldı. Kültür merkezlerinde ve üniversitelerde halka sunumlar yaptı.

2017 yılında TRT Kent Radyo İstanbul’da Kentin Yıldızları programını hazırlayıp sunmuştur. 2018 yılında Eylül ayından Mayıs ayına kadar Egetürk tv kanalında Marmara ve Ege bölge müdürü olarak görev almıştır.

Sahne çalışmaları kurumsal olarak ve dönemsel olarak bilet satışlı konserler şeklinde devam etmektedir.

Şiirden şarkıya, Ümmid’i Aşkım müzikli gösterileri belediyeler ve özel şirketler aracılığı ile izleyici ile buluşmaktadır.

Serap Yenici, 2019 yılında Anadolu üniversitesi Kültür mirasları bölümünden mezun olmuştur. Özellikle Datça Knidos o bölgenin tarihi diğerleri için özel bestelerle bir albüm hazırlığındadır Çalışmaları ile sayısız plaket ve teşekkür belgesi almış gönüllü olarak bir çok projeye katkı sağlamış ve sağlamaktadır.

Albümleri :
2010 - Egeden Aldık Biz Bu Aşkı,
2013 - Aşk (single)
2016 - Ümmid-i Aşkım
2016 - İlgili Makama (single)


Kaynak:Biyografi.info

Serap Yenici için yapılan aramalar

Serap Yenici, Serap Yenici biyografi, Serap Yenici hayatı, Serap Yenici özgeçmişi, Serap Yenici hakkında, Serap Yenici doğum yeri, Serap Yenici fotoğraf, Serap Yenici video, Serap Yenici resim, Serap Yenici kimdir?, Serap Yenici kaç yaşında?, Serap Yenici nereli, Serap Yenici memleketi