FB TW PIN NWS
BioRank 1395

Selim Yuhay

Doğum tarihi : 23.Mayıs.1972
Selim Yuhay kaç yaşında : 52
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Meslek : Mimar
Selim Yuhay doğum yeri : İstanbul

Selim Yuhay Biyografisi

Kanal D’de yayınlanan ‘Evim Şahane’ programı ile tanındı.

Selim Yuhay, 23 Mayıs 1972 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Selim Yuhay'ın babası Türkiye'deki Yahudi vatandaşlarımızdan Hatan Yaşar İşaya Yuhay'dır. 1994 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümünden mezun oldu.

Selim Yuhay, mimar olarak mezun olduktan sonra dört ortakla beraber açmış oldukları Elit mimarlık firmasından 2 sene sonra aile şirketi olan YUHAY MİMARLIK firmasını kurdu.

5 Mart 2012'de Kanal D ekranlarında yayınlanmaya başlayan “Evim Şahane” adındaki bir mimari dekorasyon programını bittiği 19 Ağustos 2015 gününe kadar hem da İç mimarlığını yaptı hem de sunuculuğunu yaptı. “Evim Şahane” programının dış sesi Sungun Babacan oldu. Ardından aynı program 2016 yılı eylül ayından itibaren TV8 ekranlarında yine mimar Selim Yuhay’ın sunuculuğunu yaptığı ve anlatımlarını Sungun Babacan’ın yaptığı “Güle Güle Oturun” adı ile devam etti.

Selim Yuhay, 2005 yılında balerin Evlin Avidor evlendi. 30 Aralık 2014 tarihinde boşandı. 3 çocuğu vardır.

Hobi olarak başladığı resim yapma isteğini de, profesyonelliğe taşıyarak kişisel sergiler de açmıştır. Digitürk Home TV kanalında, ekibiyle beraber hazırlayıp sunduğu dekorasyon programına ve dekorasyon üzerine çeşitli programlar yapmaktadır.

2021 yılında Kanal D'de "Selim Yuhay ile Yollardaki İkinci Evim" adlı programı sunmaya başladı. 23 bölüm sonra sona erdi.

Kaynak:Biyografi.info

Selim Yuhay için yapılan aramalar

Selim Yuhay, Selim Yuhay biyografi, Selim Yuhay hayatı, Selim Yuhay özgeçmişi, Selim Yuhay hakkında, Selim Yuhay doğum yeri, Selim Yuhay fotoğraf, Selim Yuhay video, Selim Yuhay resim, Selim Yuhay kimdir?, Selim Yuhay kaç yaşında?, Selim Yuhay nereli, Selim Yuhay memleketi